هدر موبایل
1389/10/29 12:17:00
سرویس صحن
مصباحی مقدم در نطق میان دستور:

اصل اول در فعالیت‌های سیاسی، همگرایی است

**"غلامرضا مصباحی مقدم" تصریح کرد: اصل اول در فعالیت‌های سیاسی، همگرایی و وحدت شعارها و مواضع با وجود سلیقه‌های مختلف و متفاوت است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه 29 دی ماه با تسلیت اربعین حسینی علیه اسلام و نیز تبریک پیشاپیش دهه مبارک فجر و سی و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: از دولت بابت تدبیر جامع در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها تشکر می‌کنم؛ همچنین از ملت شریف و بزرگوار ایران بابت همکاری و همراهی بلکه استقبال از اجرای هوشمندانه این قانون سپاسگزارم.

وی ادامه داد: البته با اجرای این قانون در پاره‌ای از بخش‌های کشاورزی و صنعت مسائلی پدید آمده است که با مراقبت و دقت دولت محترم برطرف خواهد شد.

مصباحی مقدم در ادامه به قانون مصوب اخیر مجلس برای راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و اظهار داشت: در این قانون رعایت حق تقدم عابر پیاده از روی معبر خط کشی شده از سوی رانندگان خودروها تصریح و عدم رعایت آن تخلف شمرده و مشمول جریمه شد که اکنون وزارت کشور و نیروی انتظامی باید مقدمات اجرای این قانون را فراهم سازند و با نصب علائم و چراغ راهنما برای عابران پیاده و مهم‌تر از این فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها و از جمله رسانه ملی و نیز با استفاده از ماموران محترم راهنمایی و رانندگی، امنیت مردم را در عبور از عرض خیابان‌ها فراهم سازند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حماسه 9 دی یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبر بزرگوار آن و ملت شریف نسبت به فریب‌خوردگان از اوضاع فتنه سال 88 اهل عفو و گذشت هستند و از بازگشت آنان به دامان ملت استقبال می‌کنند.

وی تاکید کرد: باید علائم پشیمانی از سوی آنان بروز کند و دو شرط را بپذیرند: اول نسبت به محوریت ولایت‌فقیه و شخص مقام معظم رهبری بدون هیچ‌گونه ابهام و با صراحت اعلام وفاداری کنند و نیز از کسانی که همچنان مصرانه بر مواضع ناصواب پس از انتخابات اصرار می‌ورزند، ابراز برائت کنند.

مصباحی مقدم ادامه داد: برخی از اشخاص و گروه‌های شاخص حمایت کننده از فتنه، در سخنان اخیر اظهار کرده‌اندکه قصد تحرک در عرصه فعالیت‌های سیاسی در راستای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی را دارند و برای آن شروطی نیز بیان کرده‌اند. این در شرایطی است که روابط پنهان خود را با سران لجاجت‌خوی، حتی در ماه جاری حفظ کرده و گویا نوعی تقسیم کارکرده‌اند.

نماینده تهران اظهار داشت: ورود اینگونه افراد به عرصه سیاسی و تحرک جدید آنان نه تنها نباید با بیان شروطی از سوی آنان باشد بلکه آنان باید اولاً دو شرط اعلام وفاداری کامل به محوریت ولایت فقیه و شخص مقام معظم رهبری و ابراز برائت از فتنه‌گران را رعایت و در آغاز حرکت سیاسی خود مطرح کنند و ثانیاٌ حفظ روابط پنهان با سران فتنه اقدامی منافقانه است. چرا که امروز و پس از حماسه 9 دی و 22 بهمن سال 88 ملت فریب منافقان را نخواهند خورد.

مصباحی مقدم در ادامه با اشاره به انتشار بیانیه منشور اصولگرایی از سوی جامعتین با تاکید بر اینکه اصولگرایان حتی بدون توجه به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی نیازمند همگرایی هستند، خاطرنشان ساخت: این منشور می‌تواند مبنا و محور خوبی برای این همگرایی باشد.

وی با بیان اینکه شاخه‌ها و گروه‌های اصولگرا نباید دچار غفلت شوند و تصور کنند نیازی به همگرایی ندارند،‌تصریح کرد: اصل اول در فعالیت‌های سیاسی، همگرایی و وحدت شعارها و مواضع با وجود سلیقه‌های مختلف و متفاوت است و گرنه با غفلت از مصالح ملی و انجام وظیفه خدمت‌گذاری به ملت، خداوند نعمت خود را سلب خواهد کرد و ملت اعتماد خود را پس خواهند گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet