شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/10/29 17:07:00
سرویس اقتصادی
نماینده الیگودرز:

مجلس سانحه هوایی ارومیه را پیگیری می‌کند

**نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورایاسلامی درباره سانحه هوایی در استان ارومیه که منجر به کشته شدن ۷۷ نفر از هموطنان شد، گفت: در این باره مجلس به وظایف خود عمل خواهد کرد و این مسئله را پیگیری می‌کند اما باید قبول کنیم که چنین حوادثی در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد.

"حجت‌الله رحمانی" در گفتگو با هفته‌نامه بامداد لرستان افزود: این نکته را هم باید بپذیریم که مسئولان امر به هیچ وجه نباید اجازه پرواز به بسیاری از هواپیماهای فعلی بدهند. باید این هواپیماها را از رده خارج کرد و نسبت به تعمیر و بهینه‌سازی آنها اقدام کنیم. همچنین باید هواپیماهای نو بخریم.

رحمانی درباره اهمیت سلامت شهروندان ایرانی نیز تأکید کرد: درست است که ما در تحریم به سر می‌بریم و شاید برخی کشورها و شرکت‌ها با ما همکاری نکنند اما جان هموطنان ما باید به قدری عزیز باشد که از هر طریق ممکن که می‌توانیم ناوگان هوایی را بهبود ببخشیم.

نماینده مردم الیگودرز یادآور شد: البته حادثه پیش می‌آید اما تجهیزات و امکانات ما باید عالی بوده و در اختیار مردم باشد. گاهی به دلیل شرایط جوی حادثه روی می‌دهد اما همان‌طور که گفتم امکانات ما باید در حد بهترین باشد. متأسفانه حادثه استان ارومیه هم ناگوار بود و دل همه ایرانیان را به درد آورد.

 

مشکلات انباشته شده

حجت‌الله رحمانی درباره وظایف نمایندگان مجلس نیز یادآور شد: مجلس دو وظیفه مهم دارد که یکی قانونگذاری و دیگری نظارت بر اجرای قانون است. در حال حاضر خیلی از نمایندگان کلانشهرها دغدغه‌هایی را که ما نمایندگان مناطق محروم داریم، ندارند. بیشتر کار ما معطوف به مسائل اجرایی شده است.

وی یادآور شد: بردن پزشک به شهرستان یا ساختن جاده، راه‌آهن یا احداث پل وظیفه نماینده نیست اما مشکلات به قدری زیاد است که نمایندگان لباس وکالت را از تن درآورده و لباس اجرا به تن می‌کنند. ضمن اینکه مردم هم همین موارد را از ما مطالبه می‌کنند.

نماینده مردم الیگودرز در ادامه با اشاره به کمبودها در استان گفت: در حوزه انتخابیه کسی از ما درباره هدفمندی یارانه‌ها و اینکه نظر ما چه بود، نپرسیده است.

وی ادامه داد: مردم نماینده‌ای را می‌خواهند که پیگیر موارد عمرانی باشد. همه این موارد هم وقت نماینده را گرفته و وی را خسته می‌کنند. این در حالی است که نمایندگان کلانشهرها با فراغ بال سراغ طرح‌ها و لوایح می‌روند در صورتی که ما باید مدام پیگیر نامه نوشتن و درخواست کمبودها باشیم. همه اینها بیش از 80 درصد وقت ما را می‌گیرند.

رحمانی با اشاره به فشردگی امور محوله نیز یادآور شد: وقتی ما این کارها را انجام می‌دهیم کی می‌توانیم وظیفه نظارتی و قانونی خود را انجام دهیم. مجلس باید برای این مورد طرحی را در نظر بگیرد تا نمایندگان با توان بیشتری به کارهای قانونی خود برسند. ما الان سراغ مسئولی می‌رویم و درخواستی را ارائه می‌دهیم. با این درخواست موافقت می‌شود و ما نیز جواب این محبت را باید در تصمیم‌گیری‌ها در نظر بگیریم.

وی با ذکر این مثال افزود: برخی کلانشهرها هستند که نماینده آنها اصلاً نیاز ندارد برای آبادانی حوزه خود از فلان مسئول چیزی درخواست کند. کدام یک از نماینده‌های تهران به دنبال وزیر بهداشت می‌روند تا برای بیمارستان تأمین پزشک کند؟ وقتی این نماینده از وزیر هم سؤالی داشته باشد بدون رودربایستی سؤال خود را مطرح می‌کند و به دنبال پاسخ است. اما نمایندگان مناطق محروم از صبح تا عصر به دنبال وزرا هستند تا کارهایی را که مردم از آنها مطالبه کرده‌اند پیگیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet