هدر موبایل
1389/10/29 18:31:00
سرویس فرهنگی
یادداشتی از کاظم جلالی

تصویب نهایی احداث شهرک سینمایی در شاهرود

**"کاظم جلالی" نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به تشریح جزییات تصویب نهایی احداث شهرک سینمایی در شاهرود پرداخته است.

متن یادداشت این نماینده که در هفته نامه کویر سمنان منتشر شده، به این شرح است:

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان و تلاش‌های بسیار، در سفر سوم ریاست محترم جمهور و هیأت دولت، موضوع احداث شهرک سینمایی در شهرستان شاهرود نهایی شد و مبلغ 100 میلیارد ریال اعتبار جهت گام نخست برای این پروژه تخصیص یافت.

برای نهایی شدن و تصویب آن در دولت در سفر سوم تدابیر بسیاری اتخاذ شد که برخی از آنها فعلاً جزو ناگفته‌هاست. سفر ریاست محترم سازمان صدا و سیما که مدتی پیش انجام شد، هماهنگی با چند تن از مؤثرین و اعضای دولت و توجیه دقیق آن، حمایت‌های جناب آقای میرباقری؛ کارگردان افتخارآفرین شاهرودی، نگاه ویژه و قابل تقدیر شخص ریاست محترم جمهور همه و همه موجب شد که بالاخره موضوع شهرک سینمایی در شاهرود نهایی‌شود.

خوشبختانه در جلسه کارگروه فرهنگ و هنر اینجانب با جناب حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای سیدمهدی خاموشی، در این خصوص رایزنی‌کردم. ایشان نیز در سخنان خود از موضوع احداث شهرک سینمایی در شاهرود دفاع کرد.

همچنین جناب آقای عسگری معاونت محترم صدا و سیما هم در جلسه بود. با ایشان گفت‌وگو کردم. ایشان نیز بلافاصله تلفنی با جناب آقای مهندس ضرغامی تماس گرفت و موضوع را با ایشان مطرح کرد و مهندس ضرغامی نیز گفت ایشان نیز اعلام موافقت کردند. از آنجا که جناب آقای مهندس مشایی رئیس محترم دفتر ریاست جمهوری، جلسه کارگروه فرهنگ و هنر را اداره می‌کرد و اینجانب روز شنبه یازدهم دی‌ماه با ایشان در این خصوص به تفصیل صحبت کرده بودم و گفتم که مطالعه علمی در این خصوص انجام شده و شاهرود را مناسب‌ترین دانسته، لذا ایشان نیز در جلسه کاملاً رویکرد حمایتی از این موضوع داشت و سرانجام در همان کارگروه فرهنگ و هنر ریاست محترم جمهور مسئله را تمام کردند و اعلام کردند که رقم یکصد میلیارد ریال نیز در جلسه دولت برای این پروژه تصویب شود که خوشبختانه در جلسه دولت در چهاردهم دی ماه اصل این پروژه و اعتبار آن تصویب شد. به‌یاد دارم که جناب آقای مهندس ضرغامی در سفری که به شاهرود داشتند به بنده مرتب تأکید می‌کردند که شما به‌دنبال تأمین اعتبار باش. اینکه یک مصوبه خشک و خالی  به  دولت بدهند، کافی نیست. این پروژه نیازمند اعتبار است. حال به حمدلله اعتبار جهت برداشتن گامهای اولیه تأمین و تصویب شده است و امیدواریم کار را هر چه سریعتر صدا و سیما آغاز نماید.

شاید سؤال شود که در جریان سفر استانی دولت به استان مرکزی (آفتاب) هم یک شهرک سینمایی تصویب شد. رابطه این شهرک با آن چیست؟

پاسخ به این سؤال عبارت است از اینکه آن مصوبه جهت احداث شهرک سینمایی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این مصوبه جهت سازمان صدا و سیماست.

سازمان صدا و سیما سریالهای تاریخی و فیلم‌های سینمایی- تلویزیونی تهیه می‌کند و نیازمند یک شهرک سینمایی خاص است، لذا این شهرک به صدا و سیما اختصاص دارد.

امیدوارم این پروژه برای مردم شهرستان شاهرود، استان و همه کشور پروژه مبارکی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet