خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/05/13 14:28:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کوهکن: رئیس جمهور منشوری برای گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی تهیه نماید

نماینده مردم لنجان از رئیس جمهور خواست منشوری را برای همراهی همه مدیران در همه سطوح برای جدی گرفتن گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی تهیه و ابلاغ نماید.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "محسن کوهکن‌ریزی" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

در آستانه ماه عزیز شعبان، ایام میمون و مبارک آنرا پیشاپیش به ملت شریف و شما همکاران گرامی تبریک و تهنیت گفته و در این فرصت کم ضمن تشکر از مردم خوب شهرستان لنجان بخاطر چندمین بار رأی اعتماد آنها به حقیر در دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، ذکر نکاتی را ضروری می‌دانم:

1 ـ مطلع شدیم همسر شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی و والده امام جمعه محترم یزد به رحمت ایزدی پیوستند، از طرف مجمع نمایندگان این استان به مردم شریف و دین‌مدار این استان تسلیت عرض می‌نمایم.

2 ـ دوستان عزیز همکار! توفیق چهار ساله خدمت در خانه ملت زمان زیادی نیست. عاجزانه و ارادتمندانه از شما می‌خواهم با هم قدر این نعمت الهی را دانسته و از همه لحظات و دقایق جهت ایفای وظایف نمایندگی بهره ببریم.

3 ـ تندروی و کندروی در صحنه‌های مختلف، هر دو آفت بزرگی هستند؛ تلاش کنیم و از ذات حق کمک گیریم تا از افتادن در این ورطه مصون بمانیم؛ محور تصمیمات ما شرع و عقل باشد منتها با واقعیتها ستیزه‌جویی نکنیم تا ظرفیت تحمل یکدیگر را پیدا کنیم، کار خوب را تشویق و تحسین کنیم ولو این کار را رقیب ما انجام داده باشد. حق‌گرایی، خدامحوری و حق‌طلبی مستلزم عصبانیت و ستیزه‌جویی نیست، در این مسیر سیره اهل‌بیت راهگشا خواهد بود.

4 ـ به دوستان عزیز رسانه‌ای زیر چتر انقلاب و نظام توصیه می‌کنم زبان نقد و انتقادتان بلند و صد البته همراه با خیرخواهی؛ اما این درست است که روزنامه‌ای عکس سفیر استعمار پیر را در صفحه اول خود به چاپ رساند و در زیر این عکس از قول سفیر بدنامترین کشور در اذهان تاریخی ملت ایران پاسخ رئیس جمهور محترم کشورمان را در ارتباط با موضوعی که مربوط به نوع برخورد این کشور در اجلاس اخیر بود بدهد، فأین تذهبوا؟

از اصحاب رسانه تقاضا دارم با امر خبرنگاری کاملاً تخصصی برخورد کرده تا ان‌شاءالله خبرنگاران ما در آینده هر کدام در رشته‌ای کاملاً کارشناسی و مسلط بر اطلاعات لازم به این امر یعنی ارتقاء سطح مطالب رسانه‌ای کمک نمایند.

5 ـ رئیس جمهور محترم با جسارت و شهامت تمام وارد عرصه اصلاحات اقتصادی که بخش عمده آن از تکالیف مجالس قبل به دولتهای قبل بود نیز شده‌اند. در این مسیر انتظار ملت، بررسی کارشناسی همراه با خیرخواهی و ترجیح منافع میان‌مدت و درازمدت به کوتاه‌مدت است، نقد منصفانه در این مسیر ضروری می‌باشد منتها نقد عالمانه نباید جای خود را به ایرادات سطحی و منفی‌بافی مغرضانه بدهد. به یاد دارم رئیس جمهور محترم قبلی در ماههای پایانی دوره دوم خدمت خود در مجلس فرمودند: «دولت آماده است با همکاری مجلس کار هدفمندکردن یارانه‌ها را سامان دهد» به شوخی به یکی از دوستان عرض کردم این کار مهم متعلق به دوران ماه‌عسل دولتهاست، نه روزهای خداحافظی.

6 ـ متأسف هستم از اینکه بعضی مسؤولین در مراسم تودیع خود به جای آنکه بگویند در دستگاههای زیرمجموعه در ارتباط با اصلاحات اصل 44 قانون‌اساسی برای سپردن کارها به مردم چه کار کرده‌اند از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران که رهبر معظم انقلاب در شرایط کنونی کار سرمایه‌گذاری آنها را به نوعی همانند دفاع مقدس بسیجیان در دوران دفاع مقدس تشبیه کردند با بد نامی یاد می‌کنند.

در انتها از رئیس جمهور محترم می‌خواهم منشوری را برای همراهی همه مدیران در همه سطوح برای جدی گرفتن گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی تهیه و ابلاغ فرماید. در بسیاری از جلسات با تمام وجود درک می‌کنم بقایا و رسوبات تفکر دولتی به شکلهای مختلف هنوز در اذهان بعضی مدیران وجود دارد. در شرایطی که کارها را به مردم می‌سپاریم جابجایی و فروش یک تیم فوتبال از یک شرکتی به شرکت دولتی دیگر در حالیکه بخش خصوصی متقاضی خرید آن است چه معنا و مفهومی دارد؟ و صد البته مشکلتر از آن بسترسازی لازم در فرهنگ عمومی جامعه است که هنوز کم نیستند کسانیکه به سرمایه‌گذار به چشم کشورهای بلوک شرق چهل سال پیش نگاه می‌کنند.

در پایان به استحضار می‌رسانم در مورد بعضی از وزراء پیشنهادی شناختی سی ساله دارم که بوقت تقدیم شما خواهم کرد. والسلام‌علیکم و رحمه‌الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet