هدر موبایل
1389/10/30 10:12:00
سرویس اقتصادی
ناظر مجلس در شورای عالی آب خواستار شد

در مناطق محروم سهم مردم در بخش آب را پایین بیاوریم

**عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی آب، با اشاره به جلسه گذشته این شورا گفت: در حال حاضر ۱۲۸۰ میلیارد تومان که رقم قابل‌توجهی است برای بحث انتقال آب با لوله و آبیاری تحت فشار در نظر گرفته شده است و به نظر من اقدام بسیار بزرگی است والبته ایراداتی هم دارد.

"احمد علی کیخا" نماینده زابل و زهک در گفتگو با هفته‌نامه مندیل سیستان و بلوچستان در تشریح این ایرادات گفت: سهم مشارکتی مردم 30 به 70 در انتقال آب با لوله و 50 به 50 در سیستم‌های تحت فشار تعیین شده است که در مناطق محروم مثل سیستان وبلوچستان و مناطقی مانند این استان چون مردم نمی‌تواند سهم خودشان را تامیتن کنند از بهره‌گیری از چنین اعتباراتی محروم می‌مانند.

کیخا تصریح کرد : ما امیدواریم که دولت و مجلس یک نسخه خاصی برای آب مردم این مناطق بپیچد به طور کلی اگر گفتند 30 در صد مشارکت مردم بعضی جاها که ضرورت دارد سهم مشارکت را پایین بیاورند و در بعضی جاها به نظر من باید به صفر برسد و در برخی مناطق که توانمندی دارند و کشاورزی‌شان صنعتی است می‌توانند تا 50 در صد مشارکت کنند. انتظار ما این است که دولت محترم اهتمام بورزد و این مشکل را به طریقی حل کند.

عضو شورای عالی آب درخصوص عدم تشکیل جلسات شورا و برنامه‌های آتی ان ادامه داد:  در یک سال اخیر فقط یک جلسه تشکیل شده بود. توجیه مسئولین در وزارتخانه این بود که ما در نهاد ریاست جمهوری کمیسیون زیربنایی داریم و اغلب کسانی که عضو شورای آب هستند آنجا هم هستند. بنابر این ریاست‌جمهوری نظرشان این بود که در همان کمیسیون زیر بنایی مسائل آب را هم پیگیری کنیم که همه هستند اما با پیگیر‌های ما بالاخره پذیرفتند که مسئله آب را در شورا عالی آب پیگیری کنیم. به نظر من آب به تنهایی مسئله مهمی است و ابعاد مختلفی دارد و به اندازه‌ای مسئله دارد که تخصصی پیگیری شود.

کیخا همچنین از جلسات منظم این شورا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet