شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/30 15:30:00
سرویس اقتصادی
دهقانی جهت تأمین سوخت با قیمت مناسب خواستار شد

تراکتور و لودر را درزمره ماشین‌آلات کشاورزی قرار دهید

**"محمد قیوم دهقانی" با بیان این که قرار دادن تراکتور و لودر در بخش ماشین‌آلات صنعتی، ‌کشاورزان را در زمینه تهیه سوخت با مشکلاتی روبه‌رو کرده است گفت: با اجرای هدفمند‌سازی یارانه‌ها تراکتور و لودر در بخش ماشین‌آلات صنعتی قرار گرفتند و قیمت سوخت آنها با ماشین‌آلات کشاورزی تفاوت فاحشی دارد.

نماینده ایرانشهر با اشاره به اینکه این ماشین‌آلات در بخش کشاورزی استفاده‌های بسیاری به کشاورزان می‌رساند در گفتگو با هفته‌نامه «مندیل» سیستان و بلوچستان افزود:  قیمت هر لیتر سوخت این ماشین‌ها در بخش ماشین‌آلات کشاورزی 150 تومان است در حالی که در بخش صنعتی 350 تومان است و پرداخت آن برای کشاورزان بسیار سخت است.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به پیگیری‌هایی که انجام داده است افزود: این مشکل را با وزیر جهاد کشاورزی و وزیر نفت مطرح کردیم و پیشنهاد کرده‌ایم که تراکتور و لودر در زمره ماشین‌آلات کشاورزی قرا بگیرند و منتظر همکاری این وزارتخانه هستیم.

دهقانی همچنین درخصوص حواله‌های نفت سفید که پیش از هدفمند‌سازی یارانه با قیمت قبلی به فروش رفته بود و عاملین فروش در تحویل آن تا زمان اجرایی شدن این قانون تعلل کردند خاطرنشان کرد: ما از طریق وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پخش و پالایش مهندس عامری پیگیری کردیم و این قول را به ما دادند که آنهایی که پولشان را پرداخت کردند با همان قبلی سوختشان را تحویل بدهند.

وی در پایان افزود: تا الان گزارشی به ما نرسیده است که مردم سوختشان را تحویل گرفته‌اند اما برای جبران قیمت نفت سفید که بالا رفته است قرار شد در جهت رفع کمبود‌ها، کپسول گاز تحویل مردم شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet