انتخابات ریاست جمهوری
1387/05/13 14:14:00
سرویس سیاسی
معاون امنیتی وزارت کشور :

سفر به پاکستان برای رهایی 16 گرگان گرفته شده نبود

حمید مهتاج معاون امنیتی وزارت کشور گفت: سفر وزیر کشور به پاکستان در راستای روابط ایران و پاکستان بوده و برای رهایی ۱۶ گروگان گرفته شده نبوده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمید مهتاج معاون امنیتی وزارت کشور در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بین ایران و پاکستان کمیسیون امنیت مشترک داریم، گفت: بنده و معاون وزیر کشور پاکستان روسای این کمیسیون هستیم و در این سفر قرار شد که بعد از ماه مبارک رمضان این کمیسیون ویژه امنیتی تشکیل شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا شما به تصویری که از شبکه العربیه و الجزیره در خصوص کشته شدن گروگان ها و تهدیدهای جندالله (گروهک تروریستی ریگی) پخش شد توجه نمی کنید و چرا ایران زیر بار این موضوع نمی رود، افکار عمومی این سوال را مطرح می کند که سرنوشت 16 گروگان چه می شود؟ گفت: آیا ما باید این تصاویر را تایید کنیم؟ ما باید خبر موثقی داشته باشیم تا اخبار را تایید کنیم.

معاون امنیتی وزارت کشور اظهار داشت: شما خبرنگاران که با سرویس های خبری در ارتباط هستید و اطلاعات لازم را دارید باید دقت کنید، ممکن است این تصاویر جعلی باشد، ما نه این اخبار را تایید و نه تکذیب می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای آزادی گروگان ها انجام شده؟ اظهار داشت: نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات مسئول رسیدگی به این موضوع هستند. این مساله به آنها اعلام شد و در شورای امنیت کشور این موضوع تصویب شده که وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی به این مساله رسیدگی کنند.

مهتاج گفت: شورای امنیت کشور مسئول ساماندهی دستگاه های امنیتی است. ما دستگاه اجرایی نیستیم که بتوانیم وارد میدان شویم. ما تیپ و گردان در اختیار نداریم که بخواهیم گروگان ها را آزاد کنیم.

وی افزود: وزارت کشور از موضع شورای امنیت کشور مسئولیت سیاست گذاری را دارد و سیاست های لازم را در این زمینه اتخاذ کرده است و به دستگاه های ذی ربط هم اطلاع داده است.

معاون امنیتی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که اگر شما برادران ریگی را پس دهید آنها 16 گروگان را آزاد می کنند؟ گفت: آنها چنین درخواستی نداشته اند و ما هم از اول اعلام کردیم بنای معامله با گروه شرور عبدالمالک ریگی را نداریم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا پاکستان در این خصوص با ایران همکاری می کند؟ گفت: پاکستان به اندازه ظرفیت خود همکاری می کند، ولی باید بپذیریم که ظرفیت پاکستان هم نامحدود نیست و آنها هم محدودیت های خود را دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet