حلول ماه ربیع الاول
1389/11/01 11:27:00
سرویس سیاسی
قدرت‌الله علیخانی:

استانی شدن انتخابات، کیفیت مجلس را بالا می‌برد

**نماینده قزوین استانی شدن انتخابات را موجب کاهش اختلافات میان نمایندگان در حوزه‌های مختلف عنوان کرد و گفت: استانی شدن انتخابات، کیفیت مجلس را بالا می‌برد.

"قدرت‌الله علیخانی" نماینده قزوین، آبیک و البرز در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با استقبال از استانی شدن انتخابات در انتخابات آتی مجلس، گفت: گسترده شدن حوزه انتخابیه از یک حوزه کوچک به سطح استان موجب کاهش اختلافات در حوزه‌های مختلف می شود و مخارج انتخابات و ورود به مجلس نیز کم می‌شود.

علیخانی با تاکید بر اینکه استانی شدن به هیچ وجه موجب کمتر شدن رابطه نمایندگان با مردم نخواهد شد، تصریح کرد: استانی شدن تاثیری بر کار نمایندگان نخواهد داشت و نماینده ای که اهل کار باشد تغییری در رفتار او ایجاد نمی‌شود؛ چراکه بر اثر استانی شدن روابط مردمی با نمایندگان کم نمی شود، اما در عوض سطح مجلس بالا می رود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با تاکید بر اینکه استانی شدن انتخابات جایگاه و شان مجلس را حفظ می کند بر تقویت نظارت مجلس در صورت اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: استانی شدن موجب قوی‌تر شدن نمایندگان می‌شود و مجلسی که قوی تر و با کیفیت تر باشد در آن مجلس نظارت بر حسن اجرای قانون هم قوی‌تر می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet