خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/01 12:10:00
سرویس سیاسی

پارلمان افغانستان روز یکشنبه آینده آغاز به‌کار می‌کند

**نمایندگان پارلمان افغانستان که در ماه سپتامبر گذشته انتخاب شدند تصمیم گرفتند دوره جدید پارلمان را روز یکشنبه آینده افتتاح کنند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخلیج چاپ کویت، این در حالی است که حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان پیش از این تصمیم گرفته بود زمان افتتاح دوره جدید پارلمان را به روز 22 ماه فوریه آینده موکول کند تا دادگاه ویژه درباره شکایات مربوط  به انتخابات پارلمانی تصمیم گیری کند.
فوزیه کوفی از نمایندگان پارلمان منتخب گفت: تصمیم گرفتیم دوره جدید پارلمان را با حضور کرزای یا بدون حضور وی،‌ روز یکشنبه افتتاح کنیم.
وی افزود: نمایندگان پارلمان مشروعیت خود را نه از رئیس جمهور بلکه از مردم می گیرند. پارلمان روز یکشنبه کار خود را آغاز می کند و تصمیم گیری درباره حضور در نشست افتتاحیه را به شخص کرزای واگذار می کند.
یک مقام مسئول در دبیرخانه مجلس نیز گفت: 149 نماینده که کمیته مستقل برگزاری انتخابات پیروزی آنها را اعلام کرده است در نشستی در روز چهارشنبه گذشته تصمیم گرفتند مراسم افتتاحیه پارلمان را روز یکشنبه برگزار خواهد کرد.
براساس قانون اساسی افغانستان افتتاح دوره جدید پارلمان از جمله اختیارات رئیس جمهور است.
همچنین نتایج انتخابات پارلمانی که روز 18 سپتامبر گذشته برگزار شد با اعتراضاتی روبه رو است. کمیته برگزاری انتخابات نیز تاکنون یک چهارم از تعرفه های رای را باطل اعلام کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet