خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/05/13 15:10:00
سرویس سیاسی
وزیر پیشنهادی اقتصاد:

در اقتصاد گرایش اصلاحی دارم

وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی با اشاره به سوابق علمی اش در امر اقتصاد گفت: در موضوعات متعدد اقتصادی تحقیق کردم و از طراحان لایحه رقابت اقتصادی و طراح تحول اقتصادی هستم و در اقتصاد گرایش اصلاحی دارم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، شمس الدین حسینی وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور و ظرفیت های موجود را می شناسم، افزود: در چارچوب برنامه ای منسجم و فضای آرام می توان تمامی مشکلات اقتصادی کشور را حل کرد.

وزیر پیشنهاد شده برای وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه قریب 20 سال سابقه اجرایی در مصادر اقتصادی را دارم، گفت: عضو هیات رئیسه سازمان مدیریت و برنامه ریزی بوده ام و در سه وزارتخانه اقتصاد، رفاه و بازرگانی سابقه اجرایی دارم.

حسینی در پاسخ به این سوال که محورهای طرح تحول اقتصادی چیست؟ گفت: یکی از مهمترین محورهای این طرح موضوع مالیات است که در وزارت اقتصاد و دارایی نیز با آن سر و کار خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که مبلغ یارانه که به واسطه نقدی کردن یارانه ها به مردم داده می شود چقدر است؟ گفت: مبلغ آن هنوز مشخص نشده است. باید بسته های سیاستی این طرح تکمیل و تدوین شوند تا براساس آن سقف این یارانه مشخص شود.

وزیر پیشنهادی اقتصادی، در پاسخ به این سوال که فکر می کنید مجلس به شما رای اعتماد خواهد داد؟ گفت: باید منتظر بمانیم و ببینیم در روز سه شنبه نمایندگان چه رایی می دهند.

وی در واکنش به مخالفت برخی چهره های اقتصادی مجلس با معرفی وی به عنوان وزیر اقتصاد اظهار داشت: چهره های اقتصادی کشور، اساتید مطرح و حتی اقتصاد دانان مجلس بنده را به خوبی می شناسند و می دانند که من از افرادی هستم که در طرح ها و لوایح مورد بررسی در مجلس در کنارشان بوده ام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet