حلول ماه ربیع الاول
1389/11/02 10:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

تصویب طرح تعطیلی پنج‌شنبه مدارس ابتدایی نیازمند کار کارشناسی است

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها مورد استقبال آموزگاران و عدم استقبال خانواده‌ها واقع شده است، گفت: برای اتخاذ بهترین تصمیم در این خصوص باید کار کارشناسی دقیقی صورت گیرد.

لاله افتخاری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره طرح تعطیلی پنج‌شنبه در مدارس ابتدایی تصریح کرد: این تعطیلی می‌تواند پیامدهای مثبت و منفی بسیاری داشته باشد که باید به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد تا تصمیم نهایی ضرری برای آموزش و پرورش کشور نداشته باشد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: این در حالیست که این طرح قبلا هم در بسیاری از روستاها و شهرها از جمله شهرستان‌های اطراف تهران تجربه شده و براحتی قابل ارزیابی است.

افتخاری با تاکید بر این‌که طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها استقبال آموزگاران را به دنبال دارد، اظهار کرد: این طرح خیلی مورد استقبال قرار گرفته و موجبات رضایتمندی اقشار مختلف به خصوص آموزگاران را ایجاد کرده است، چراکه در این صورت آموزگاران یک روز کمتر سر کار می‌روند و فرصت بیشتری برای رسیدگی به کارهای خود دارند.

به گفته وی، با تحقق این امر دانش‌آموزان به خصوص بچه‌ها فراغت بیشتری برای بازی و سایر فعالیت‌های فوق‌ برنامه در کنار خانواده‌ها خواهند داشت، اما خانواده‌ها کمتر از این طرح رضایت دارند از این جهت که اعتقاد دارند دانش‌آموزان باید ساعات بیشتری را برای تحصیل و مطالعه در مدارس داشته باشند.

افتخاری افزود: حتی برخی خانواده‌ها پیشنهاد می‌کنند فعالیت فوق برنامه برای روزهای پنج‌شنبه در نظر گرفته شود، اما آن را تعطیل نکنند چراکه این کار سبب می‌شود به دانش‌آموزان فشار کمتری در روزهای دیگر وارد ‌شود و فرصت بیشتری برای مطالعه خواهند داشت، ضمن این‌که برخی خانواده‌ها به دلیل اشتغال نگرانی نگهداری فرزند در روزهای تعطیل را دارند که امر باید در تصمیم‌گیری مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در خاتمه خاطرنشان کرد: بنابراین باید با ارزیابی نتایج حاصل از اجرای این طرح در مدارسی که اجرا می‌شود و انجام یک کار کارشناسی، بهترین تصمیم در این خصوص اتخاذ شود تا در صورت تصویب و اجرا پیامدهای مثبتی برای دانش‌آموزان و نظام تعلیم و تربیت به دنبال داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet