هدر موبایل
1389/11/02 10:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون جوانان:

تحقیق و تفحص از سازمان‌های ملی جوانان و تربیت بدنی با ادغام منتفی نشده است

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی گفت: اختصاص دو طرح تحقیق و تفحص از میان محدود طرح‌های تحقیق و تفحص در مجلس پاسخ نشانگر عملکرد ضعیف این سازمان‌ها و پاسخی برای مخالفان تشکیل وزارت ورزش و جوانان است.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که تحقیق و تفحص از سازمان ملی جوانان را ادامه می‌دهیم، تصریح کرد: متاسفانه در چند سال اخیر تخلفاتی در سازمان ملی جوانان انجام شده که تحقیق و تفحص معطوف به آن تخلفات است و باید برای تحقق حقوق ملت و به خصوص جوانان با متخلفان برخورد شود.

نماینده مردم ایلام با بیان این‌که تحقیق و تفحص در حال طی مراحل کاری است و منتفی نشده است، گفت: اما از کمیسیون فرهنگی که به خوبی به روند اجرای این تحقیق و تفحص توجه نکردند گلایه داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که ادغام سازمان ملی جوانان با سازمان تربیت بدنی و تشکیل وزارت ورزش و جوانان موانعی بر سر راه تحقیق و تفحص بوجود نمی‌آورد، اظهار کرد: از آنجاکه کلید این کار در گذشته خورده آن را ادامه می‌دهیم، ضمن این‌که بزودی گزارش نهایی تحقیق و تفحص از سازمان تربیت بدنی هم در کمیسیون فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

قنبری در ادامه تاکید کرد: با توجه به این‌که تعداد طرح‌های تحقیق و تفحص در مجلس به ده طرح هم‌ نمی‌رسد، طرح‌ تحقیق و تفحص حکایت از ناکارآمدی‌ها و ضعف‌ عملکرد سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان در گذشته دارد، این امر می‌تواند پاسخی به مدافعینی باشد که منکر ضعف‌ عملکرسازمان‌های تربیت‌بدنی و ملی جوانان در گذشته و به شکلی مدافع حفظ وضعیت موجود آنها و مخالف تبدیل شدن آنها به وزارتخانه هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی در خاتمه خاطرنشان کرد: بدون شک تشکیل وزارت ورزش و جوانان پیامدهای مثبتی خواهد داشت البته ادعا نمی‌کنیم که وضعیت ایده‌آلی ایجاد می‌شود، چراکه هم‌اکنون خیلی از وزارتخانه‌ها مشکلات و مسایل جدی دارند، اما در صورت تشکیل وزارت ورزش و جوانان مجلس حداقل می‌تواند با استفاده از اهرم‌های نظارتی کاری کند که ضعف‌ها و مشکلات موجود تا حد بسیاری کاهش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet