شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/17 08:05:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون امنیت ملی صورت گرفت:

گزارش فرماندهی نیروی انتظامی از طرح امنیت اجتماعی

در جلسه کمیسیون امنیت ملی، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم ـ فرماندهی نیروی انتظامی ـ گزارشی از طرح امنیت اجتماعی ارائه کرد.

به گزارش خانه ملت، کاظم جلالی نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی پس از جلسه عصر روز سه شنبه این کمیسیون در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این جلسه اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی حضور داشت، گفت: وی از اجرای طرح امنیت اجتماعی در کشور گزارشی ارائه و تاکید کرد که در طول مدت اجرای این طرح نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش قتل را شاهد بودیم. همچنین 36 درصد آدم‌ربایی و گروگانگیری و 24 درصد سرقت مسلحانه و 2 درصد سرقت‌های مهم کاهش داشته است.

وی افزود: فرمانده نیروی انتظامی دراین جلسه تاکید کرد که اراده نیروی انتظامی در مبارزه با اشرار و کسانی که مخل امنیت مردم و شهروندان هستند جدی می‌باشد.

نماینده شاهرود به نقل از فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ما دستگاه فرهنگی نیستیم. متولی فرهنگ دستگاه‌های دیگر هستند که باید به وظایف خود عمل کنند، ما به عنوان نیروی انتظامی در چارچوب وظایف خود عمل می‌کنیم.

جلالی افزود: فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد که در طرح امنیت اجتماعی با اراذل و اوباش به شکل جدی برخورد شده و با توجه به سوابق، آنها در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در ادامه این جلسه سردار رادان فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز گزارش جامعی از طرح امنیت اجتماعی ارائه کرد، گفت: ایشان با مقایسه وضعیت جامعه قبل و بعد از اجرای این طرح تاکید داشت که با اجرای این طرح هنجارشکنی در جامعه کاهش یافته است.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نقل از سردار رادان در خصوص مبارزه با اراذل و اوباش تصریح کرد: بسیاری از اینها دارای سوابق بد اجتماعی و سابقه دستگیری و زندان هستند، اما در منطقه خود دارای ابهت کاذب بودند و اتفاقاً از سوابق زندان و دستگیری خود در جهت افزایش این ابهت کاذب در مناطق خود استفاده می‌کردند.

جلالی گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از زحمات نیروی انتظامی در طرح امنیت اجتماعی و اراده جدی بر مبارزه با اراذل و اوباش تقدیر و تشکر کردند و اعلام کردند که از دستگاه قضایی انتظار می‌رود در صدور احکام قضایی و احیای آن در خصوص اراذل و اوباش همچنان با قاطعیت برخورد کنند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در ابتدای این جلسه سؤال تعدادی از نمایندگان از وزرا که قبلاً در صحن علنی مجلس مطرح شده بود و نمایندگان از پاسخ وزرا قانع نشده بودند نیز مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در ادامه این جلسه مسئولان مبارزه با مواد مخدر در کمیسیون حضور یافتند و گزارشی از وضعیت مواد مخدر در کشور ارائه کردند.

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet