هدر موبایل
1389/11/02 13:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

وحدت روحانیت و مردم، ضرورتی برای تداوم انقلاب است

**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این زمان را فرصتی مناسب برای ارزیابی عوامل پیروزی و تداوم انقلاب عنوان کرد و با اشاره به نقش وحدت روحانیت و مردم در پیروزی انقلاب تاکید کرد که امروز هم این موضوع یک نیاز و ضرورت برای تداوم انقلاب به حساب می‌آید.

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: به اعتقاد من وحدت میان روحانیت و مردم نقش برجسته و مهمی در پیروزی انقلاب داشته، چرا که انقلاب ما یک انقلاب اسلامی بوده و رهبری انقلاب هم به عهده روحانیت بوده است، همان‌طور که از سال 42 حرکت و جنبش مدنی در ایران به رهبری روحانیت شکل گرفته است.

وی با اشاره به تحرکات جریانات لائیک،‌ روشنفکر و ملی و مذهبی پیش از پیروزی انقلاب یادآور شد: این جریانات نتوانستند مردم را با خود همسو کنند و در مقابل، رهبری انقلاب مردم به عهده امام در راس و روحانیت مبارز در کنار آن شکل گرفت و هر چه از سال 42 به انقلاب نزدیک‌تر شدیم این نقش در هدایت مردم و بیداری، ‌آگاهی و تبیین دیدگاه‌ها برجسته‌تر می‌شود.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی با اشاره به با پذیرش رهبری حضرت امام(ره) توسط مردم و اعتماد آنها به روحانیت، گفت: همین حرکت باعث شد تا در 22 بهمن 57 انقلاب به رهبری حضرت امام(ره) به ثمر برسد، و در طول این سال‌ها نیز مردم این اعتماد و همراهی را در کنار روحانیت داشته‌اند؛ چرا که این را تجربه کرده‌اند که وحدت با روحانیت موجب به ثمر نشستن انقلاب آنها شده و لذا همین عامل می‌تواند در تداوم انقلاب هم بسیار موثر باشد.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: خیلی‌ها تلاش کردند تا روحانیت را از چشم مردم بیندازند و ایجاد فاصله کنند، اما آگاهی و هوشیاری مردم و تدابیری که از ناحیه امام و بعد از ایشان رهبری صورت گرفت این نقشه‌ها را نقش بر آب کرد، و امروز در آستانه سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب می‌دانیم که همان‌طوری که وحدت بین مردم و روحانیت در روزهای اول انقلاب نیاز بوده امروز هم یک نیاز و ضرورت به حساب می‌آید.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانات شکل گرفته دیگر در سطح جامعه که نتوانستند اعتماد مردم را جلب کنند، گفت: استمرار، پایداری و استحکام نظام جمهوری اسلامی براساس اصل ولایت و همسویی ملت با روحانیت بوده ، هست و ان‌شاءالله خواهد بود.

وی با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی از ابتدا اهدافی از جمله استقرار نظام جمهوری اسلامی را داشته و با ساختاری که توسط امام در قانون اساسی تعریف شد مجریان امر امروز در کنار رهبری و با هدایت ایشان در جهت تحقق و دست یافتن به این اهداف تلاش کرده و گام‌های بلندی در این مسیر برداشته‌اند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس به هجمه‌ها و کینه‌توزی‌ها علیه جمهوری اسلامی در این سال‌ها اشاره کرد و افزود: این مخالفت‌ها به این دلیل بوده که نظام ما در تقابل با بسیاری از هنجارهای نادرست بین‌المللی بوده و ناهنجاری‌های آنها که در عرصه بین‌المللی هنجار شناخته می‌شود با اصول اخلاقی-  اسلامی سازگاری ندارد. آنها هم به تبع تا امروز این مقابله را با نظام داشته‌اند.

نماینده مردم نیشابور در خانه ملت با تاکید بر این‌که نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم کینه‌ورزی‌ها توانسته در عرصه بین المللی اعتبار روشن و جایگاه مهمی کسب کند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه نظام توانسته در صحنه‌های داخلی نظیر سازندگی، خدمت‌رسانی به مردم، آبادانی و عمران روستاها اقدامات زیربنایی و زیرساختی در کشور، سد سازی، ماشین‌سازی، راه‌اندازی صنایع مادر و عرصه نظامی و دفاعی دستاوردهای بزرگی کسب کند، و این همان چیزی است که می‌تواند کارآمدی نظام اسلامی و تاثیرگذاری آن در معادلات جهانی را ثابت کند و رضایت‌مندی مردم را در طول این سال‌ها به دنبال داشته است.

سبحانی‌نیا در پاسخ به سوال دیگری در خصوص نقش بصیرت مردم در پیروزی و تداوم انقلاب یادآور شد: به اعتقاد من بصیرت دینی که بصیرت مردمی همراه با دینداری است در جامعه ما در طول سال‌های پس از انقلاب رو به رشد بوده و از عوامل موثر در تداوم و استمرار نظام جمهوری اسلامی به حساب می‌آید و این از محورهای قوت نظام در عبور از بحران‌ها مثل جنگ تحمیلی، اختلافات قومی، نژادی و قبیله‌ای و توطئه‌های براندازی دیگر و فتنه 88 بوده است.

وی ادامه داد: وقایع سال 88 ، ‌نقطه اوج بصیرت و آگاهی مردم بود، چرا که دشمن فکر می‌کرد ایران همانند کشورهای بی‌پایه، بی‌اساس و کم‌عمقی است که می‌توان با حرکتی این چنینی آن را با چالش سقوط مواجه کرد و با جنگ نرم، انقلاب مخملی و انقلاب رنگی می‌توان انقلاب را با مشکل مواجه کرد، اما نظام ما از این بحران‌ها به سلامت عبور کرد و با تکیه بر بصیرت، آگاهی و دشمن‌شناسی مردم توانست از این تهدیدات جدی علیه نظام عبور کند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد که بصیرت و اعتقاد همراه با ولایت‌پذیری مردم و همت و تلاش مسوولان از عوامل موثر در تداوم انقلاب اسلامی و دستیابی به اهداف نظام بوده و خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet