حلول ماه ربیع الاول
1389/11/02 13:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون سیاست خارجی:

صالحی درصورت معرفی، رای مجلس را کسب می‌کند

**یک عضوکمیسیون سیاست خارجی مجلس، علی‌اکبرصالحی را فردی شایسته برای تصدی پست وزارت امور خارجه دانست و گفت: با توجه به تجارب و سوابق کار صالحی در حوزه بین المللی و مسائل مربوط به پرونده هسته‌ای ایران، به نظر می‌رسد ایشان بتواند رای اعتماد لازم را از مجلس کسب کند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آقای صالحی به جهت تجربه در حوزه بین‌المللی، در مجامع بین‌المللی شخصیتی شناخته شده است و تقریبا محافل بین‌المللی و کشورهای مختلف با ایشان آشنایی دارند.

وی صالحی را به دلیل ریاست سازمان انرژی اتمی، فرد مسلط در مورد مسائل مربوط به پرونده هسته‌ای و روابط خارجی کشوردانست و ادامه داد: عملکرد ایشان در مدت سرپرستی وزارت امور خارجه، نشان دهنده توانمندی‌های خوب ایشان برای مدیریت روابط خارجه کشور است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: با توجه به این ویژگی‌ها، آقای صالحی فردی شایسته برای تصدی وزارت امور خارجه است و فکر می‌کنم اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نمایندگان در صحن علنی رای لازم را به ایشان بدهند.

نقوی حسینی در تبیین اولویت‌های کاری وزارت امور خارجه نیز گفت: با توجه به شرایط خاص کشور در عرصه بین المللی باید در عرصه سیاست خارجی تحرکات جدی داشت؛ بر این اساس آقای صالحی باید دسترسی به حوزه سیاست خارجی کشورهای غیر از بلوک غرب را در دستور کار قرار دهد و مفرهای خوبی برای گسترش روابط جمهوری اسلامی را فراهم کند.

این عضوکمیسیون سیاست خارجی مجلس، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به مواضع غربی‌ها در مقابل کشورمان، باید به سایر بلوک‌های حوزه سیاست خارجه دست پیدا کرد که این موضوع را صالحی باید در دستور کار قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet