هدر موبایل
1389/11/02 15:00:00
سرویس بین الملل
عضو هیات رئیسه مجلس:

روند مذاکرات استانبول مثبت است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روند مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در شهراستانبول ترکیه را مثبت ارزیابی کرد.

"حسین سبحانی نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به مذکرات ایران و گروه 1+5 در شهر استانبول ترکیه، گفت: این اجلاس یک آزمون دیگری برای کشورهای 1+5 است که چگونه می‌خواهند در این مذاکرات با جمهوری اسلامی گفت وگو کرده و دنبال چه راه‌حلی هستند و چگونه می‌توانند از این چالش‌های موجود میان دو کشور عبور کنند.

نماینده نیشابور با اشاره به بحث هایی که در روز اول گفت وگوها میان هیات ایرانی و اعضای گروه 1+5 صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی روی محورهای اصلی گفت وگوهایی انجام داده و یکسری پیشنهادهایی داده که در مجموع روند مذاکرات مثبت بوده است.

مذاکرات ایران و پنج عضو دایم شورای امنیت (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان از روز جمعه آغاز شده و طی امروز نیز ادامه می یابد.

در دور نخست مذاکرات ایران و گروه 1+5، دو طرف مواضع خود را اعلام و بر ادامه مذاکرات بر مبنای توافقات صورت گرفته در مذاکرات ژنو 3 تاکید کردند.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به نمایندگی از کشورهای 1+5 پذیرفت که مذاکرات برای یافتن نقاط مشترک ادامه یابد.

محور مذاکرات، تلاش برای ایجاد مسیرهایی در زمینه تعامل بیشتر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet