حلول ماه ربیع الاول
1389/11/02 15:12:00
سرویس سیاسی
سودانی:

اجلاس امارات نمونه موفق دیپلماسی پارلمانی است

**عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی در سفر به امارات، سفر هیات ایرانی به این کشور را دارای دستاوردهای خوبی برای کشورمان دانست و اعلام کرد: حضور هیاتی در اجلاس فوق‌العاده بین‌المجالس اسلامی باعث شد که نقشه امارات برای طرح دو مسئله حاشیه ای در این اجلاس خنثی شود.

"ناصر سودانی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اجلاس فوق‌العاده اتحادیه بین‌المجالس اسلامی که هفته پیش در ابوظبی امارات برگزار شد، گفت: این اجلاس دستاوردهای بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران داشت؛ از جمله اینکه در این جلاس ترور دانشمندان هسته ای کشورمان محکوم شد.

نماینده اهواز با اظهار اینکه امارات در این نشست می خواست دو مسئله حاشیه‌ای را مطرح کند، خاطرنشان کرد: با حضور هیات ایرانی در این اجلاس امارات از طرح این مسائل حاشیه‌ای عقب نشینی کرد که این یک پیروزی برای دیپلماسی پارلمانی کشور به شمار می رود.

وی با بیان اینکه با وجود تلاش کشورهایی همچون مصر و سنگال برای جوسازی علیه ایران، فضای اجلاس به نفع ایران رقم خورد، افزود: در مجموع حمایت هیات‌های پارلمانی کویت، بحرین و سوریه از مواضع هیات پارلمانی ایران باعث شد که فضای اجلاس به نفع جمهوری اسلامی عوض شود.

سودانی طرح موضوع جزایر سه گانه ایرانی و تشکیل کمیته ای برای حل اختلافات میان کشورها را دو موضوعی دانست که با حضور هیات ایرانی در اجلاس ابوظبی، امارات از طرح آنها در این اجلاس خودداری کرد.

عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی در سفر به امارات در پایان با اظهار اینکه اجلاس فوق‌العاده بین‌المجالس اسلامی در مجموع برای کشورمان دستاوردهای بسیار خوبی داشته است، افزود: حضور هیات ایرانی، این اجلاس را تحت الشعاع قرار داد و مشکلات جهان اسلام و از جمله سرزمین های اشغالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet