هدر موبایل
1387/05/13 12:50:00
سرویس سیاسی

بروجردی: وزیر پیشنهادی کشور برای رای اعتماد با مشکل زیادی مواجه نیست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص وزیر پیشنهادی کشور گفت: به دلیل اینکه وقت زیادی تا پایان دوره ریاست جمهوری نمانده و همچنین به دلیل محدودیت گزینه ها، وزیر پیشنهادی کشور برای کسب رای اعتماد با مشکل زیادی مواجه نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علاء الدین بروجردی" روز یکشنبه در حاشیه جلسه علنی و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که گفته می شود "بشار اسد" حامل پیام سارکوزی به ایران است، اظهار داشت: ما خودمان با غربی ها ارتباط داریم. اما آنچه مسلم است فرانسوی ها علاقمند هستند که تحول مثبتی در روابط دو کشور ایجاد شود و این ارتباط لزوما منحصر به سفر جنای آقای بشار اسد به تهران نیست.

وی افزود: من معتقد نیستم که ایشان چنین موضوعی را منتقل کرده ولی اینکه فرانسوی ها علاقمند هستند یک تحول مثبتی در روابط دو کشور ایجاد شود یک واقعیت است و من فکر می کنم باید در این زمینه یک مطالعه جدی برای تصمیم گیری صورت گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: دو کشور سفیر دارند و ما مشکلی در ارتباط با فرانسه نداریم ولی این یک امر متداولی در روابط بین الملل است که برخی از کشورها علاقمند هستند که از ظرفیت های موجود در رابطه با دیگر کشورها برای ایجاد یک تحول مثبت استفاده کنند.

بروجردی در خصوص وزیر پیشنهادی کشور گفت: چون ما وقت زیادی تا پایان دوره ریاست جمهوری نداریم و به دلیل محدودیت گزینه ها در مجموع مشکلات زیادی در رای اعتماد بودجود نمی آید البته همیشه نحوه دفاع خود افرادی که در معرض انتخاب هستند و همچنین نحوه دفاع دولت از آنها قطعا در تصمیم نمایندگان تاثیرگذار است ولی تصور این است که بتوانند از این سد عبور کنند.

وی در پاسخ به این سوال که با پایان یافتن مهلت دو هفته ای غرب به ایران به نظر می رسد فشارهای بین المللی بر ایران افزایش یافته آیا ما تحریمات تازه ای را پیش رو داریم، اظهار داشت: اولا اولتیماتوم دو هفته ای عملا وجود نداشته چون بعد از اینکه این بحث مطرح شد دیگران تکذیب کردند و خود آمریکا هم چنین موضوعی را تایید نکرد. چون فضا در مذاکرات ژنو در مجموع مثبت بود فکر می کنم آنها هم منتظر دور بعدی مذاکرات هستند تا در چنین فضایی شاهد تحول مثبت در جهت حل و فصل مساله هسته ای باشیم.

وی در خصوص حضور جلیلی در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از اینکه ایشان در آن تاریخ مشخص شده در مجلس حاضر نشدند مجلس هم تصمیم نداشت که وقت دیگری را تعیین کند. یعنی اینکه ما باید یک دعوت دیگری از ایشان برای حضورشان می کردیم که چنین اقدامی از سوی مجلس صورت نگرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در خصوص سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه استقامت شرط پیروزی است، تصریح کرد: مواضع مقام معظم رهبری مواضع کلی نظام است که مسئولیت این سیاستگذاری با رهبر است و ایشان در این چهارچوب اعلام موضع کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet