حلول ماه ربیع الاول
1389/11/02 15:43:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

با هوشیاری هیئت مذاکره کننده ایرانی، مذاکرات در مسیر اصلی خود انجام شد

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با مثبت ارزیابی کردن نشست استانبول تاکید کرد: با درایت و هوشیاری هیئت مذاکره کننده ایرانی، مذاکرات در مسیر اصلی خود و در چارچوب توافقات پیشین انجام شد.

"حسین ابراهیمی"  نماینده بیرجند در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در استانبول، اظهار داشت: اطلاعات رسیده حاکی از آن است که این دور از مذاکرات به نسبت مذاکرات پیشین با روند بهتر و مثبت تری  انجام شد.

وی افزود: هرچند 1+5 در ابتدا تلاش‌هایی برای منحرف کردن مذاکرات از مسیر اصلی خود انجام داده بود اما با درایت و هوشیاری هیئت مذاکره کننده ایرانی، مذاکرات در مسیر اصلی خود و در چارچوب توافقات پیشین انجام شده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین در خصوص برخی خبرها مبنی بر فشارهای  1+5 به جمهوری اسلامی ایران برای انجام دیدار دو جانبه با نمایندگان آمریکا به عنوان جزیی از برنامه نشست استانبول، نیز گفت: تصمیم گیری در مورد مذاکره با آمریکا جز تصمیمات اصولی نظام و بر عهده رهبری معظم است.

ابراهیمی خاطرنشان ساخت: با این وجود جمهوری اسلامی ایران در صورتی که این کشور رویه استکباری خود را کنار بگذارد و در چارچوب توافقات انجام شده حاضر به مذاکره شود، در راستای منافع و مصالحش حاضر به گفتگو خواهد شد.

هرچند منابع دیپلماتیک مرتبط با گفت‌وگوهای ایران و 1+5 در استانبول اعلام کرده بودند که "کاترین اشتون " رئیس سیاست خارجه آمریکا روز گذشته به "سعید جلیلی " دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران پیشنهاد کرد تا با "ویلیام برنز " معاون وزیر امورخارجه آمریکا در امور سیاسی که در رأس هیئت آمریکایی در نشست استانبول شرکت می‌کند، نشست دوجانبه‌ای را برگزار کند اما ابوالفضل ظهره‌وند معاون رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران ظهر امروز اعلام کرد که طرف ایرانی درخواست برگزاری یک نشست دو جانبه با آمریکا در حین برگزاری گفت‌‌وگوهای استانبول را رد کرده است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet