حلول ماه ربیع الاول
1389/11/02 16:04:00
سرویس اقتصادی
نماینده زنجان و طارم:

تأمین تسهیلات ارزی و ریالی پتروشیمی زنجان زودتر انجام شود

**اگرمسئولان ذیربط قصد داشتند پروژه پتروشیمی زنجان در موعد مقرر به اتمام برسد، باید همان موقع که اوراق مشارکت آن عرضه شد و مردم سهام خریداری کردند، به دنبال تأمین تسهیلات بانکی می‌رفتند زیرا ۲۵ درصد منابع را سرمایه گذاران و ۷۵ درصد منابع از محل تسهیلات بانکی یا کمک حساب ذخیره ارزی باید تأمین شود.

"جمشید انصاری" در گفت وگو با روزنامه «مردم نو» زنجان افزود: منابع مالی این پروژه 800 میلیارد تومان است و حداکثر مبلغ پیش‌بینی شده 200 میلیارد تومان برای سهامداران و 600 میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی و منابع بانکی باید تأمین شود.

 وی با بیان اینکه تا تأمین منابع مالی پروژه، نمی‌شود گفت پروژه‌ای در کار است افزود: در زمان کلنگ زنی پروژه در بهمن 85 اعلام شد که این طرح 1050 روزه تکمیل می‌شود ولی از همان روز اطلاعات نادرستی به مردم داده شده است، زیرا با فرض تأمین منابع مالی پروژه و آماده بودن تمام مقدمات انجام کار، هیچ پروژه پتروشیمی کمتر از چهار سال به بهره برداری نمی‌رسد. اگر هم از آن روز تاکنون پیگیری در این زمینه صورت گرفته، نتیجه‌ای نداشته است و هیچ نتیجه‌ای در رابطه با تأمین منابع مالی صورت نگرفته‌است. 

 انصاری با بیان اینکه این پروژه، جزو مواردی است که در رابطه با آن تنها تبلیغات صورت گرفته است افزود: با پیگیری‌هایی که از سال گذشته توسط نمایندگان استان در مجلس برای تأمین منابع مالی این پروژه انجام گرفت، اخیراً مصوبه تأمین منابع مالی این پروژه نهایی شده است و هم‌اکنون هیچ گونه مشکلی برای انجام این پروژه وجود ندارد و با تأیید هیأت‌مدیره صندوق ذخیره ارزی، این مبلغ به تدریج به پتروشیمی تزریق می‌شود تا کار انجام شود.

 نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس افزود: به نظر می‌رسد هیچگونه اراده‌ای در مدیران فعلی پتروشیمی زنجان برای انجام این کار وجود ندارد و پروژه در مسیری قرار گرفته که این مدیران نخواهند توانست آن را به سرانجام برسانند به گونه‌ای که آنها حتی از یک اطلاع‌رسانی ساده برای اعلام خبر تأمین تسهیلات مالی پروژه خودداری کردند که به نظر می‌رسد در این زمینه، منافع خاصی وجود دارد که از این اطلاع‌رسانی ساده نیز خودداری شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet