هدر موبایل
1387/05/14 07:41:00
سرویس بین الملل

دیدار وزیر امورخارجه نیکاراگوئه با رئیس مجلس شورای اسلامی

"ساموئل سانتوز لوپز" وزیر خارجه نیکاراگوئه بعد ازظهر روز یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تهران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار وزیر خارجه نیکاراگوئه ضمن تبریک انتخاب آقای لاریجانی بعنوان رییس مجلس شورای اسلامی، وی را شخصیتی تحسین برانگیز توصیف و برای او آرزوی موفقیت کرد.

دکتر علی لاریجانی نیز با خوب توصیف کردن روابط فیمابین جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی گفت: خوشبختانه شاهد گسترش روزافزون سطح روابط دو کشور در زمینه های مختلف هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت افزایش مناسبات و همکاریهای پارلمانی، سیاسی، اقتصادی و بین المللی دو کشور بعنوان یک استراتژی مهم ابراز امیدواری کرد که این روابط و همکاریها هرچه بیشتر افزایش یابد.

در ادامه این دیدار" ساموئل سانتوز لوپز" وزیر خارجه نیکاراگوئه، جمهوری اسلامی ایران را از دوستان بسیار خوب کشورش در منطقه آمریکای لاتین خواند و گفت: دولت نیکاراگوئه به گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی اهمیت زیادی می دهد.

وی همچنین خواستار مشارکت بخشهای دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران در روند رشد اقتصادی و صنعتی کشور نیکاراگوئه شد.

در این دیدار وزیر خارجه نیکاراگوئه دعوتنامه کتبی رئیس مجلس نیکاراگوئه را برای سفر رسمی رییس مجلس شورای اسلامی به این کشور تسلیم کرد که لاریجانی ضمن پذیرش آن، ابراز امیدواری کرد این سفر در فرصت مناسب صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet