هدر موبایل
1389/11/02 17:14:00
سرویس سیاسی
عضو هیئت رییسه مجلس خبر داد:

فرصت 23 روزه تا معرفی سرپرست وزارت ورزش‌و جوانان

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تایید وزارتخانه ورزش و جوانان از سوی شورای نگهبان تاکید کرد: رییس جمهوری ۲۳ روز فرصت دارد تا سرپرست این وزارتخانه را منصوب کند.

"محمد دهقانی‌نقندر" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با تاکید براینکه طبق قانون اساسی طرح وزارتخانه، پس از تصویب شورای نگهبان از سوی مجلس به رییس جمهوری ابلاغ می‌شود، افزود: رئیس جمهوری باید ظرف مدت پنج روز آن‌ را امضا و به مجریان مربوطه ابلاغ کند.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس، گفت: رییس جمهوری باید دستور انتشار این قانون را در روزنامه رسمی صادر کند و روزنامه رسمی نیز موظف است، ظرف مدت 72 ساعت پس از ابلاغ منتشر کند.

دهقانی با بیان اینکه روزنامه رسمی موظف است به انتشار این قانون مبادرت ورزد، گفت: 15 روز پس از آنکه قانون تشکیل وزارتخانه ورزش و جوانان در روزنامه رسمی کشور منتشر شد، اجرای این قانون برای تمام مسئولان دولتی و مردم لازم‌الاجرا است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوق مجلس تاکید کرد: در صورت استنکاف رئیس جمهوری از امضا برای انتشار قانون در روزنامه و یا ابلاغ در مدت مذکور بر اساس تبصره ماده یک قانون مدنی؛ به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت مصوبه را چاپ و منتشر کند.

به گفته عضو هیات رییسه مجلس، پس از تشکیل وزارتخانه جدید رییس جمهوری موظف است حداکثر ظرف سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن قانون، وزیر را به مجلس معرفی کند.

وی همچنین گفت: رییس جمهوری در مجموع 23 روز فرصت دارد تا سرپرست این وزارتخانه را معرفی کند.

سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری امروز خود، از تایید طرح تبدیل سازمان های تربیت بدنی و ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان در این شورا خبر داد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوازدهم دی ماه با 141 رای به طرح تاسیس وزارت ورزش و جوانان رای دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet