خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/02 13:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
لاریجانی

مشی آینده اصولگرایان مجلس هشتم اعتدال همراه با عقلانیت اسلامی است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت و مشی آینده اصولگرایان مجلس هشتم اعتدال همراه با عقلانیت اسلامی خواهد بود.

"علی لاریجانی" در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به یک سوالی در خصوص برخی انتقادها از عملکرد فراکسیون اصولگرایان مجلس و اختلاف نظرها در این فراکسیون،‌ ‌اظهار داشت: جریان اصولگرای مجلس هشتم ممکن است در بعضی موضوع ها با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند اما در کلیات اشتراک نظر دارند.

وی تصریح کرد: لزومی ندارد که اعضای یک جریان سیاسی در همه ابعاد اتفاق نظر داشته باشند این امکان پذیر نیز نیست. یک جریان سیاسی باید مبانی و هدف گیری مشترک داشته باشند.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم یادآور شد: اصولگرایان تا حد زیادی با یکدیگر هم فکر هستند.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر انتقاد برخی از اصولگرایان از وی به عنوان رییس این فراکسیون اکثریت مجلس اظهار داشت: انتقاد باید وجود داشته باشد، انتقاد می تواند فضای سالمی را بوجود آورد، بویژه این که انتقاد از سر کینه ورزی و دغدغه های گروه گرایی نباشد .

وی با دفاع از عملکرد فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم گفت:نوع حرکت اصولگرایان در مجلس نشان دهنده مشی آنها در آینده خواهد بود. اعتدال همراه با عقلانیت اسلامی مشی آینده اصولگرایان مجلس هشتم است.

رییس مجلس همچنین در ارزیابی خود از فضای سیاسی آینده کشور و احتمال ایجاد جریان سوم سیاسی اظهار داشت: در رسانه ها معمولا پیش بینی ها و پیشگویی هایی قبل از انتخابات انجام می شود.

لاریجانی افزود:‌ در عرصه سیاسی جمهوری اسلامی ایران جریان های ریشه دار و عمیقی حضور دارند که تجربیات گرانبهایی در طول تاریخ انقلاب اسلامی کسب کرده اند.

وی تاکید کرد: این جریان های سیاسی همیشه می توانند در لحظات حساس نقش آفرین باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان های سیاسی خلق الساعه هیچگاه نمی توانند موفق باشند بویژه جریان های سیاسی که براساس قدرت شکل گرفته باشند، سریع بوجود می آیند اما طول عمر کمی دارند.

لاریجانی ادامه داد:‌ در عرصه سیاسی کشور باید بیشتر به جریان های ریشه دار و اصیل و مسلکی توجه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet