خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/03 08:01:00
سرویس اقتصادی
نماینده ابهر و خرمدره تأکید کرد

راه‌اندازی مراکز خرید محصولات کشاورزان

**نماینده مردم خرمدره و ابهر در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین مشکل کشاورزی منطقه را نبود مرکز خرید محصولات و صادرات آن عنوان کرد و افزود: در بسیاری از موارد محصولات از کشاورزان با قیمت بسیار پایین از سوی دلالان خریداری می‌شود که در صورت راه‌اندازی چنین مراکزی، سود اصلی عاید کشاورزان خواهد شد و این خود عاملی در ترغیب این افراد می‌شود.

"احمد مهدوی ابهری" در گفت و گو با روزنامه "مردم نو" زنجان گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته سرمازدگی و خشکسالی، خسارت سنگینی را به کشاورزی منطقه وارد کرده است.

وی با بیان این که شهرستان خرمدره یکی از قطب‌های مهم کشاورزی استان محسوب می‌شود، اظهار داشت: این منطقه ظرفیت بالایی برای افزایش سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی دارد.

وی افزود: با توجه به وجود منابع آبی مطلوب همچون 280 حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و قرارگیری در کنار دو سد بزرگ، زمینه را برای سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر بخش خصوصی فراهم کرده است.

مهدوی توسعه آبیاری تحت فشار را عاملی در کاهش هزینه‌ها از جمله مبارزه با علف هرز دانست و گفت: با اجرای سیستم‌های جدید آبیاری، قطعاً شاهد افزایش تولید بر واحد سطح خواهیم بود.

نماینده خرمدره خرید تضمینی محصولات مختلف را نیز از راهکارهای توسعه کشاورزی خرمدره برشمرد و یادآور شد: در برخی محصولات، سقف خرید تضمینی محصولات پایین است که این مسئله، دلسردی کشاورزان را به همراه داشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet