شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/03 09:21:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر هدایت‌خواه:

کمیسیون‌ها در ارائه گزارش سوال از وزیر هماهنگ عمل کنند

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر سخنگوی کمیسیون فرهنگی درخصوص چگونگی رفتار کمیسیون‌ها در قبال سوال از وزرا، با یان اینکه کمیسیون‌ها علاوه بر اعلام منطقه‌ای و ملی بودن سوال، نظر خود را هم ارسال کنند، تاکید کرد: همه کمیسیون‌ها در این رویه هماهنگ باشند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی امروز یکشنبه 3 بهمن ماه خواستار اتخاذ رویه‌ای هماهنگ میان کمیسیون‌ها در مورد ارائه گزارش سوال از وزیر شد.

لاریجانی که در پاسخ به تذکر "ستار هدایت‌خواه" سخنگوی کمیسیون فرهنگی سخن می‌گفت، با تاکید بر این که برداشت از آئین‌نامه مجلس در کمیسیون‌ها بر عهده رئیس کمیسیون است، تصریح کرد: کمیسیون‌ها طبق توافق قبل باید رویه‌ای واحد در قبال ارائه گزارش از جلساتی که در آن سوال از وزیر توسط نمایندگان مطرح می‌شود، اتخاذ کنند.

هدایت‌خواه در تذکر آئین‌نامه‌ای خود با استناد به ماده 194 آئین نامه داخلی مجلس، تفسیر از آئین‌نامه درخصوص نحوه ارائه گزارش را از وظایف رئیس کمیسیون عنوان کرد و گفت: همانطور که رئیس مجلس مسئول تفسیر و برداشت از آئین‌نامه در جریان جلسه علنی است، رئیس کمیسیون هم وظیفه برداشت از آئین‌نامه را در جلسات کمیسیون دارد.

وی همچنین افزود: برداشت رئیس کمیسیون فرهنگی از ماده 194 آئین‌نامه این بود که نیازی به اظهارنظر کمیسیون درخصوص چگونگی طرح سوال از وزیر و رای‌گیری برای آن وجود ندارد از همین رو تنها به بیان این که قلمرو سوال نماینده تهران از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ملی است، بسنده کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet