خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/11/02 13:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده خمینی شهر:

برای نهادینه کردن دورکاری، باید فرهنگ‌سازی شود

**نماینده مردم خمینی‌شهر درباره مساله دورکاری گفت: با توجه به اینکه دورکاری استرس را کم می‌کند، کارمند رضایت بیشتری دارد و کارش را بهتر انجام می‌دهد، لذا کیفیت کارها افزایش می‌دهد.

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مساله دورکاری در کشورهای دیگر هم انجام می‌گیرد، اظهار کرد: از امتیازات این امر این است که در برخی کارها نیاز به حضور فیزیکی شخص نیست. به ویژه برای بانوان که باید علاوه بر کار بیرون از خانه، کارهای منزل را هم انجام دهند، دورکاری می‌تواند بسیار مفید باشد.

وی با بیان اینکه باید نوع و اهمیت کار را در نظر گرفت، گفت: با توجه به اینکه در دورکاری مساله نظارت بر کارمندان مطرح می‌شود، بنابراین می‌توان نظارت را از طریق بازرسی‌های مرتب و منظم انجام داد. به این صورت که برای کارهایی که باید در ساعت‌های مشخصی انجام شود یک نوع نظارت داشته باشیم اما برای کارهایی که ساعت مشخصی برای انجام آنها وجود ندارد نظارت به گونه دیگری انجام شود.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اینکه در خانواده‌های ما این‌گونه جا افتاده که مردها باید خارج از خانه کار کنند و مردی که در خانه کار انجام دهد، احساس خوشایندی برای خانواده‌ها به همراه ندارد. بنابراین باید از نظر افکار عمومی و نهادینه کردن دورکاری، فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet