حلول ماه ربیع الاول
1389/11/03 10:21:00
سرویس سیاسی
پایان بن‌بست سیاسی در افغانستان:

پارلمان افغانستان روز چهارشنبه افتتاح می‌شود

**رئیس‌جمهور افغانستان نهایتا با پذیرش درخواست نمایندگان پارلمان این کشور مبنی بر افتتاح پارلمان افغانستان(ولسه جرگه) در روز چهارشنبه هفته جاری به بن‌بست سیاسی این کشور پایان داد.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، پس از جلسه روز گذشته رئیس جمهور افغانستان و نمایندگان پارلمان افغانستان مقرر شد نخستین جلسه پارلمان جدید این کشور روز چهارشنبه هفته جاری آغاز به کار کند و همزمان با آن دادگاه رسیدگی به شکایات انتخابات پارلمانی 18 سپتامبر افغانستان نیز به ادامه تحقیقات در این زمینه ادامه دهد.

بر اساس توافق های صورت گرفته پس از پایان تحقیقات در زمینه شکایات و تقلب های صورت گرفته در انتخابات پارلمانی افغانستان در صورتی که جرم هریک از نمایندگان جدید الورود به پارلمان محرز شود باید محاکمه و از سمت نمایندگی پارلمان کنار گذاشته شود.

سازمان ملل متحد روز جمعه با انتشار بیانیه ای مکتوب نگرانی عمیق و انتقاد خود را از به تاخیر افتادن زمان افتتاح پارلمان جدید افغانستان اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا خواستار برگزاری فوری نخستین جلسه پارلمان افغانستان هستند.

دفتر کرزی هفته گذشته اعلام کرده بود که بر اساس دستور رئیس جمهور این کشور برگزاری نخستین جلسه پارلمان افغانستان یک ماه به تاخیر خواهد افتاد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet