حلول ماه ربیع الاول
1389/11/03 09:54:00
سرویس صحن
در تذکری ایین‌نامه‌ای عنوان کرد

انتقاد فلاحت‌پیشه از نطق روز چهارشنبه یک نماینده

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از اظهارات یک نماینده در نطق میان دستور روز چهارشنبه خود انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز یکشنبه 3 بهمن ماه 1389، "حشمت الله فلاحت‌پیشه" نماینده اسلام آباد غرب، دالاهو، کرند غرب، گهواره و حمیل در تذکری آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 77 آیین‌نامه داخلی اظهار داشت: بر طبق این ماده اگر در جلسه رسمی صحن نطق یا مذاکره صریحا یا تلویحا نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود یا عقیده اظهار او را برخلاف جلوه دهند و نماینده مذکور برای رد آن نسبت به رفع اشتباه در همان جلسه یا در جلسه بعد اجازه نطق بخواهد بدون رعایت نوبت تا 5 دقیقه اجازه نطق داده می شود.

وی با انتقاد از نطق روز چهارشنبه یکی از نمایندگان گفت: اگر حق خودم بود مطمئنا گذشت می‌کردم اما چون حق مردم، مسئولان و مجمع استان کرمانشاه است لازم می‌دانم که توضیحاتی را در خصوص ایشان و نطق روز چهارشنبه ایشان بدهم.

فلاحت پیشه تصریح کرد: دوست عزیزمان که ادعا می‌کنند تاکنون بیشترین نطق را داشته‌اند اما ما تاکنون ندیده‌ایم یک ریال اعتبار یا مجوزی را برای استان بگیرند و به جای آن دائما مشغول سیاه‌نمایی علیه استان هستند و عنوان می‌کنند که کرمانشاه ناامن است، دزدی زیاد است و... در حالی که بالاترین شاخص‌های توسعه عمرانی در غرب کشور و 50 درصد صادرات نفتی غرب کشور متعلق به کرمانشاه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به این که مجمع استان رفتارها و سیاه‌نمایی ایشان را تاکنون تحمل کرده بود، اظهار داشت: مجمع استان کرمانشاه یک مجمع یکدست و متحدی است و طی این چند سال تلاش‌های زیادی را در جهت تامین اعتبارات و اجرایی شدن مصوبات انجام داده است.

فلاحت پیشه افزود: در بحث دخالت در عزل و نصب‌ها هم ایشان بیشترین نقش را در عزل و نصب‌ها و تخریب مدیران و مسئولان استان داشته‌اند.

نماینده اسلام آباد غرب با تاکید بر این که مجمع استان ایشان را با افتخار از مجمع اخراج کرده است، خاطرنشان ساخت: ما حتی اجازه تفرقه‌افکنی را هم به ایشان نمی‌دهیم و پیشنهاد می‌کنیم برای پی بردن به ادعاهای خلاف ایشان به شاخص‌ها و آمارها مراجعه کنید و حتی می‌توانید نظرسنجی را در استان انجام دهید تا ببینید که تا چه اندازه محبوبیت ایشان در استان کاهش پیدا کرده است.

رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس گفت: اخیرا هم شنیده می‌شود که ایشان در استان ایلام به سخنرانی و نطق می‌پردازند که حتی مورد انتقاد و اعتراض نمایندگان این استان قرار گرفته است.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ماده 77 فلاحت پیشه گفت: تقاضای من از شما این است که این مسائل را در صحن مطرح نکنید و این گله‌گذاری‌ها را از پشت تریبون مجلس مطرح نکنید.

وی افزود: این کشمکش‌ها به نفع مجلس نیست و شما نیز از هم بگذرید و بنا را بر رفاقت و همکاری بگذارید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet