هدر موبایل
1389/11/03 11:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی:

رسوایی دیکتاتوری غرب از بزرگترین دستاوردهای نظام اسلامی است

**علیرضا سلیمی تاکید کرد: انقلاب اسلامی موجب شد ارزش‌ها و معنویت که به امری تزئینی و عارضی تبدیل شده بود، به امری جوهری مبدل گردد.

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاثیر انقلاب اسلامی در احیای ارزش‌ها، با یادآوری این‌که پیش از انقلاب روحیه‌ی مادی‌گرایی و اقتصاد کاپیتالیسم بر اجتماع آن روز حاکم بود، گفت: بزرگ‌ترین تغییری که انقلاب در دیدگاه مردم ایجاد کرد این بود که باعث رویکرد ویژه‌ی مردم به معنویت شد.

به گفته‌ی وی، بحث تعاون، همیاری و جهادسازندگی به معنی حضور همه‌ی مردم در سازندگی کشور بدون چشمداشت مادی که در ابتدای انقلاب به وضوح مشاهده می‌شد، با معیارهای مادی قابل توجیه و تحلیل نیست.

وی در همین راستا به حضور مردم در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، دعای کمیل و ندبه و اعتکاف‌ها به عنوان برکات انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: بنای حکومت بر آموزه‌های دینی از مهم‌ترین دستاوردهای نظام بود. این‌جا بود که باب جدیدی فراروی بشریت باز شد و آن این‌که اسلام قدرت اداره‌ی جامعه را دارد و علاوه بر مسائل فردی، عرفان مبارزه با ظلم و زدودن تاریکی‌ها از صحنه‌ی اجتماع را داراست.

وی این گفتمان را گفتمان مبتنی بر فطرت و واقعیت دانست و افزود: اردوگاه لیبرالیسم نتوانست این گفتمان جدید را برتابد و برای مقابله با آن به میدان آمد؛ الان در عرصه‌ی جنگ نرم، عمده فشار اردوگاه سلطه بر این است که با این گفتمان مبارزه کند.

سلیمی عضو ولایت فقیه را محور اساسی در این گفتمان دانست و افزود: ولایت توان حل معضلات جامعه را دارد. لذا ما هیچ بن‌بستی در حکومت و نظام اسلامی نداریم.

وی با بیان این‌که اصل ولایت فقه و حضور مردم در صحنه، توانسته نظام را رویین‌تن کند، افزود: در بعد اندیشه، این نظام مبتنی بر فطرت، قرآن، اجتهاد فقیهان و متکی بر نظریات ولی فقیه در مسائل حکومتی و در میدان عمل متکی بر مردم است. این ویژگی‌ها باعث شده که در همه جای جهان این گفتمان طالبان زیادی داشته باشد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر شاهد جنبش اسلام‌خواهانه‌ی مردم در دنیا از جمله در آمریکا و اروپا هستیم، آن را ناشی از بیداری اسلامی که خود از برکات نظام اسلامی به شمار می‌رود عنوان کرد و گفت: شکست نظام دیکتاتوری غرب از جمله دستاوردهای نظام اسلامی است.

به گفته‌ی وی، دیکتاتوری غرب یک دیکتاتوری چندلایه است که بر آن نام دموکراسی نهاده بودند. رسوا شدن این دیکتاتوری که قدرت تفکر را از مردم سلب کرده بود، از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظام اسلامی است.

این نماینده‌ی مجلس، فعال شدن ظرفیت بی‌نهایت ملت‌ها و افزایش اعتماد به نفس در آزادی‌خواهان جهان را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و گفت: همین اعتماد به نفس باعث شده که توانسته‌ایم در عرصه‌ی تکنولوژی و تولید علم و فناوری به افق‌های جدیدی برسیم. هم‌چنین با همین اعتماد به نفس بوده که توانسته‌ایم موج‌های سهمگین فتنه‌های مختلف علیه کشور را به سوی دشمنان برگردانیم.

سلیمی، امیدبخشی به مستضعفین جهان، آبادانی، عمران و آزادی مردم را از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و بر ضرورت حراست از این دستاوردها تاکید و خاطرنشان کرد: حفاظت از اندیشه‌های خاستگاه نظام اسلامی، تکیه بر استوانه‌ی محکم نظام که همان ولایت فقیه است، بصیرت تام و تمام داشتن، تعهد به نظام اسلامی، وحدت و انسجام مردم نگاه ویژه به معنویت و روحانیت، لازمه‌ی حراست از این دستاوردهاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet