شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/11/03 11:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسنی‌بندپی:

کمیته حمایت از حقوق معلولان پیگیر استخدام سه درصد از معلولان در وزارت بهداشت است

**عضو هیات رییسه کمیته حمایت از حقوق معلولان در مجلس با اشاره به آزمون وزارت بهداشت و درمان و استخدام معلولان واجد شرایط، گفت: کمیته پیگیر استخدام سه درصد از معلولان در وزارت بهداشت است.

انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه قانون مشخص کرده سه درصد از سهمیه استخدام کلیه دستگاه‌های اجرایی باید از میان معلولان باشد اما متاسفانه آموزش و پرورش علی‌رغم اینکه خود وزیر، که زمانی در مجلس بود، در مورد عدم اجرای این قانون تذکراتی می‌داد ولی در اجرا، خودشان هم از جمله کسانی بودند که این مساله را رعایت نکرد.

وی افزود: در جلسه هفته گذشته که در سازمان بهزیستی داشتیم، فراکسیون تاکید کرد که از وزیر بهداشت قول اجرای این امر را بگیریم و فراکسیون نیز نظارت داشته باشد که سه درصد از معلولان واجد شرایط استخدام شوند.

وی با بیان اینکه این مساله به روحیه معولان بسیار تاثیرگذار است، افزود: این تاثیرگذاری در ارتقای توان جسم و روح آنها موثر است. زیرا معلولیت ناتوانی نیست و معلولان ظرفیت‌ها و استعدادهایی دارند که می‌توان از آن استعدادها و توانایی‌ها در سایر زمینه‌ها مانند مسابقات پاراالمپیک استفاده کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet