خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/03 11:17:00
سرویس صحن
ادیانی راد:

تبعیض میان نظام مهندسی‌های اصناف خلاف قانون است

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص ۳ درصد از درآمدهای حاصل از محل حقوق دولتی به نظام مهندسی معدن موجب ایجاد تبعیص میان نظام مهندسی‌های اصناف دیگر و مغایر با بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "علی ادیانی راد" در جلسه علنی امروز در ادامه بررسی گزارش کمیسیون صنایع ومعادن از لایحه اصلاح قانون معادن تبصره ماده 22 این لایحه را که در آن دولت مکلف می شود در اجرای ماده 35 قانون نظام مهندسی معدن معادل 3 درصد از درآمدهای حاصل از محل حقوق دولتی بهره برداری ازمعادن را در اختیار وزارت صنایع قرار دهد تا صرف کمک به سازمان نظام مهندسی معدن شود را مغایر با بند 9 اصل 3 قانون اساسی دانست.
نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار با استناد به بند 9 اصل 3 قانون اساسی گفت: در این ماده بر رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه های مادی و معنوی تاکید شده است در حالی که اگر این تبصره تصویب شود قانون گذار برای نظام مهندسی معدن امتیاز ویژه ای قائل شده است تا از درآمدهای عمومی استفاده کند.
وی تصریح کرد: این تصویب تبصره برخلاف قاعده عدالت‌خواهانه است و میان نظام مهندسی های دیگر همچون کشاورزی، برق، پرستاری و دیگر تشکل های صنفی که مجوز قانونی برای فعالیت خود دارند و مصوب مجلس نیز هستند تبعیض قایل شده ایم.
"علی لاریجانی" رئیس مجس شواری اسلامی ضمن وارد ندانستن این اخطار گفت: 3 درصد درآمد حاصل از محل حقوق درآمدهای دولتی برای کمک به نظام مهندسی معدن است و برای مصلحت اندیشی اگر مجلس آن را به مصلحت نمی داند به آن رای ندهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet