شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/11/03 10:57:00
سرویس صحن
با حذف ماده 22 طرح اصلاح قانون معادن صورت گرفت

رد اختصاص 3 درصد از حقوق دولتی معادن به سازمان نظام مهندسی معدن

**نمایندگان با حذف ماده ۲۲ لایحه پیشنهادی دولت درخصوص اصلاح قانون معادن، با اختصاص ۳ درصد از حقوق دولتی معادن به سازمان نظام مهندسی معدن مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون معادن با حذف ماده 22 از این لایحه با اجازه برداشت 3 درصد از حقوق دولتی معادن و اختصاص دادن این مبلغ به سازمان نظام مهندسی معادن مخالفت کردند.

در صورت تصویب این ماده که با 70 رای موافق و 87 رای مخالف از قرار گرفتن در متن لایحه اصلاح قانون معادن بازماند، دولت مکلف می‌َد در اجرای ماده 35 قانون نظام مهندسی معدن مصوب 25/11/1379 معادل سه درصد از درآمدهای حاصل از محل حقوق دولتی بهره برداری از معادن را براساس ردیفی که به همین منظور در بودجه های سنواتی پیش بینی می شود در اختیار وزارت صنایع و معادن قرار دهد تا صرف کمک به سازمان نظام مهندسی معدن برای انجام وظایف قانونی خود گردد.

حذف این ماده ابتدا از سوی "غلامرضا مصباحی مقدم" مطرح شد که تنها با اختلاف 2 رای به تصویب نرسید، اما بعد از این که اصل ماده نیز با نظر موافق نمایندگان روبرو شد، رئیس مجلس با استفاده از اختیارات خود حذف این ماده را مجددا به رای گذاشت که با 105 رای موافق از 194 نماینده حاضر به تصویب رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet