حلول ماه ربیع الاول
1389/11/03 12:15:00
سرویس صحن
جهانگیرزاده تاکید کرد:

استیضاح وزیر راه هفته آینده بررسی می‌شود

**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث هوایی اخیر تاکید کرد: استیضاح وزیر راه و ترابری سه‌شنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت "جواد جهانگیرزاده"نماینده ارومیه در حاشیه جلسه علنی امروز یکشنبه و در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت:‌موضوع استیضاح از وزیر تنها محدود به حادثه اخیر هوایی ارومیه نیست بلکه ده ها هزار حادثه هوایی وجاده ای در کشور رخ داده است که لازم است وزیر پاسخگو باشد.

این نماینده افزود: علاوه بر حوادث جاده ای، وزیر راه وترابری نسبت به وظایفی که برنامه چهارم توسعه بر عهده این وزارتخانه قرار داده بود بی توجه است.

به گفته جهانگیرزاده وزیر راه و ترابری اعلام کرده است بودجه سنواتی این وزارتخانه 5 هزار میلیارد تومان است در حالی که 60 هزار میلیارد تومان تعهد ایجاد کرده ست.

نماینده مردم ارومیه، با بیان اینکه تعهد 60 هزار میلیارد تومانی جای تعجب دارد، تصریح کرد: وزیر چطور می تواند برای 12 سال آینده خود به عبارتی برای سه دوره چهارساله یک وزارتخانه تعهد ایجاد کند.

وی گفت:‌هیچ تضمینی وجود ندارد که وزراء آینده تعهداتی که در این دوره ایجاد شده است را عملیاتی کنند و نیز تضمینی نیست که آنها تعهداتی برای سال های بعدی ایجاد نکنند.

جهانگیرزاده همچنین به جدول توسعه راه های کشور اشاره کرد و با بیان اینکه ناهماهنگی درپروژه های جاده ای وجود دارد و گفت:‌ یکی دیگر ازدلایل این استیضاح عدم رعایت عدالت در توسعه راه های روستایی است، چرا که در برخی مناطق راه های روستایی بیش از 80 درصد پیشرفت هاست درحالی که در مناطق دیگر حتی یک سوم پروژه جلو نرفته.

جهانگیرزاده با بیان اینکه تغییرات پی در پی در وزارت راه و ترابری رخ داده است گفت: این تغییرات در حوزه حساس سازمان هواپیمایی بحث و جدلی برای نمایندگان ایجاد کرده است و این سوال پیش‌ آمده که این جابجایی ها تنها برای باقی ماندن وزیر در پست خود است.

نماینده مردم ارومیه گفت:‌براساس تقویم کاری استیضاح از وزیر روز چهارشنبه هفته آینده باید در صحن علنی صورت بگیرد ولی از آنجا که چهارشنبه تعطیل است وزیر روز سه شنبه استیضاح می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet