شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/11/03 12:41:00
سرویس صحن
نریمان در تذکر ماده 110 آئین نامه داخلی مجلس

به هنگام نطق ناطقان سکوت را رعایت کنید

**عضو فراکسیون خط امام مجلس در اعتراض به فریادهای دو دو برخی نمایندگان در زمان نطق مصطفی کواکبیان خواستار رعایت اصل ۱۱۰ و ۷۸ آئین نامه داخلی مجلس شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محسن نریمان نماینده بابل در جلسه علنی امروز (3 بهمن) در اخطاری مطابق با ماده 110 آئین نامه داخلی مجلس در اعتراض به فریاد دو دو نمایندگان در زمان نطق مصطفی کواکبیان نماینده سمنان اظهار داشت: قطع کلام ناطق و عدم رعایت سکوت از طرف نمایندگان و هرگوهه تهمت و توهین و ایرادگیری های شخصی و تظاهراتی که موجب بی نظمی مجلس باشد ممنوع است و مرتکب مشمول مجازات های مندرج در این آئین نامه خواهد گردید و رئیس مجلس مسئول جلوگیری از این تخلفات است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در ماده 78 آئین نامه داخلی مجلس، نمایندگان براساس مسئولیت نمایندگی متعهد و ملتزم به حفظ حیثیت مجلس و نمایندگان و رعایت نظم و نوبت و اجرا آئین نامه داخلی هستند. در مواردی که نماینده ای رعایت تعهدات فوق را ننماید مانند تذکر شفاهی در مجلس، اخطار در جلسه علنی و اخطار و توبیخ متخلف در جلسه هیات رئیسه به عمل خواهد آمد.

نریمان خطاب به شهاب الدین صدر که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی را بر عهده داشت تاکید کرد: در مواردی که ناطق صحبت می کند مرتب دو می گویند به طوری که کلام قطع شود مشمول این آئین نامه می شود و شما قسم خورده اید که آئین نامه را رعایت کنید.

وی ادامه: ماده 77 به شما اختیار داده است که تذکر دهید و متاسفانه علی رغم این که ناسزاها در زمان نطق ناطق مرتبا ادامه داشت ناسزاگویان کاملا در پوشش حمایتی هیات رئیسه قرار گرفتند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس اظهار داشت: حرف حقی را که یک نماینده اصلاح طلب می خواهد مطرح کند علی رغم صراحت این ماده 110 آئین نامه که باید اجازه بیان مطالب به نمایندگان داده شود این اصل رعایت نشد.

وی تصریح کرد: هیات رئیسه باید نظم و انصاف را رعایت کند.

شهاب الدین صدر نایب دوم رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این تذکر به صورت کلی وارد است و وقتی نمایندگان صحبت می کنند نباید با فریاد دو یا چهار مانع صحبت او شوند.

وی تصریح کرد: هیات رئیسه در زمان نطق آقای کواکبیان به نمایندگان تذکر داد که این کار را انجام ندهند و شما متوجه تذکر من نشدید.

وی تاکید کرد: شما باید رعایت هیات رئیسه را بکنید و هیات رئیسه را به جانبدارانه رفتار کردن متهم نکنید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet