خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/11/03 13:44:00
سرویس صحن
وزیر رفاه:

مشکل بدهی بیمه‌گران به داروخانه ها و بیمارستان‌ها رفع شده است

**وزیر رفاه امروز برای پاسخ به سوال نماینده ایلام درخصوص دلیل بی توجهی سازمان های بیمه گر به انجام تعهدات خویش در قبال بیمارستان ها و داروخانه ها به مجلس آمد و در نطق خود از پرداخت این بدهی ها و رفع این مشکل خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی صادق محصولی وزیر رفاه امروز با حضور در مجلس به سوال داریوش قنبری نماینده ایلام درخصوص بدهی بیمه گران به بیمارستان ها و داروخانه ها پاسخ داد.

محصولی در سخنان خود با تاکید بر اینکه در سال های گذشته مشکل معوقات بیمه گران به مراکز درمانی وجود داشته است، از رفع این مشکل در سال جاری خبر داد و گفت: مشکل بدهی بیمه گران امسال رفع شده است و در وزارت رفاه تلاش کرده ایم تا خود را براساس آنچه در برنامه بودجه سال 89 بر عهده ما گذاشته شده است، هماهنگ کنیم.

وزیر رفاه با بیان اینکه از ابتدای سال 89 مبلغ هزار و 900 میلیارد تومان به طرف های قرارداد بیمه گران پرداخت شده است، افزود: ‌باتوجه به اینکه سازمان های بیمه گر موظف به پرداخت 60 درصد بدهی ها به درمانگران در زمان ارائه اسناد مالی این تعهدات هستند و باید سه ماه بعد از ارائه اسناد تصفیه کنند ما سعی کرده ایم که در سال جاری مطالبات پزشکان و داروخانه ها را تا اول آبان تصفیه کنیم.

محصولی با اشاره به مطالبات دانشکده های علوم پزشکی از سازمان های بیمه گر افزود: مطالبات علوم پزشکی در برخی مناطق تا اول مهرماه و در برخی استان ها تا آبان ماه کاملاً پرداخت شده است و تمامی دانشگاه های علوم پزشکی 60 درصد حق خود را علی الحساب تا اول آذر دریافت کرده اند.

وی با اشاره به برخی مشکلات این حوزه در سال گذشته، گفت: در سال 88 در انتهای دی ماه پرداخت به علوم پزشکی تا تیرماه بوده در حالیکه امسال توانسته ایم معوقات این بخش را تا آبان پرداخت کنیم.

وزیر رفاه در ادامه به پرداخت معوقات بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: امسال از میزان 696 میلیارد اسناد بدهی بیمارستان ها 657 میلیارد تومان و در بخش غیربیمارستانی هم 379 میلارد تومان پرداخت شده است که این به معنای پرداخت 1040 میلیارد تومان از کل بدهی 1130 میلیاردتومانی است و نشان می هد که فاصله میان پرداخت و بدهی بسیار کم شده است.

محصولی در بخش دوم دفاع خود به دفاع از آمار ارائه شده در خصوص پرداخت بدهی ها پرداخت و افزود: آمار مستند صندوق تامین اجتماعی نشانمی دهد که عقب ماندگی این حوزه که در سال قبل به خوبی مشهود بود جبران شده است.

وی همچنین در خصوص میزان درآمد سازمان تامین اجتماعی نیز گفت:‌ درآمد سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته حدود 950 میلیارد تومان در ماه بود که این مقدار به 1120 میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

محصولی در پایان سخنان خود به قرائت نامه های تشکر آمیز وزارت بهداشت و انجم داروسازان درخصوص پرداخت معوقات سازمان های درمانگر پرداخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet