حلول ماه ربیع الاول
1389/11/03 13:46:00
سرویس صحن
کواکبیان در نطق میان دستور تاکید کرد

تداوم مذاکرات با 1+5 منوط به لغو تحریم هاست

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تداوم مذاکره با گروه ۱+۵ را منوط به لغو تحریم ها، به رسمیت شناختن حق هسته ای ایران و بازگشت پرونده هسته ای ایران از شورای امنیت به آژانس بین المللی دانست و تاکید کرد: تنها در این صورت است که مذاکره برد ـ برد معنا پیدا می کند.

به گزارش خرنگار خانه ملت در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه 3 بهمن ماه 1389 "مصطفی کواکبیان" نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در نطق میان دستور خود با تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: سرور و سالار شهیدان عالم برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و هرگز به ناپاکی های جاهلیت آلوده نگردید و همانگونه که در زیارت اربعین می خوانیم یکی از اهداف بلند آن حضرت این بود که می خواست با نجات بندگان خدا از سرگردانی گمراهی و ظلمت جهالت، بشریت را به اوج نورانیت و سرچشمه معرفت و بصیرت و آگاهی و شفافیت برساند.

وی به مذاکرات ایران و گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: هر چند تداوم مذاکره ایران با کشورهای 1+5 سیاست اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ اما همانگونه که قبلا بارها متذکر شده ام مذاکره با کشورهای اروپایی و بازیگران دست چندم عرصه بین الملل وقت تلف کردن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: امثال خانم اشتون باید بدانند برخورداری از حقوق هسته ای صرفا مطالبه دولت فعلی نیست بلکه مطالبه بر حق همه مردم و همه جناح های سیاسی و رهبری معظم انقلاب و همه دست اندرکاران حکومت است و هیچ کس حق ندارد ذره ای از این حقوق کوتاه بیاید لذا شما خودتان بهتر می دانید که برخوردتان سیاسی و براساس منویات آمریکاست؛ وگرنه آژانس های اطلاعاتی شما بارها اذعان کرده اند که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست.

کواکبیان با تاکید بر تداوم مذاکره صرفا در صورت لغو تحریم ها و به رسمیت شناختن حق غنی سازی اورانیوم و هسته ای شدن ایران و بازگشت پرونده از شورای امنیت سازمان ملل به آژانس بین المللی مفهوم دارد خاطرنشان ساخت: تنها در این صورت است که مذاکره برد ـ برد معنا دارد. وزارت امور خارجه براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید گزارشی از اقدامات خویش در برابر قطعنامه ظالمانه 1929 شورای امنیت ارائه داده تا نمایندگان ملت تصمیم مقتضی را اتخاذ نمایند.

نماینده مجلس با اشاره به سخنان روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: خوبشختانه با توضیحات جناب آقای دکتر کدخدای سخنگوی شورای نگهبان در مورد اظهارات اخیر آیت الله جنتی مبنی بر ضرورت و مطلوبیت وجود همه گروهها و جناح های سیاسی در انتخابات آینده و اینکه نظر ایشان در مورد سوال از وزرا صرفا یک توصیه اخلاقی بوده است کاملا مشخص کرد تمامیت خواه و انحصارطلب و اقتدارگرا که می گویند بعد از انتخابات 88 فاتحه همه اصلاح طلبان خوانده شده است و رقابت آینده فقط باید در میان جبهه اصولگرایان باشد آب در هاون کوبیدن است.

وی ادامه داد: در اینجا با صراحت تاکید می کنم علیرغم خواست این افراد خودسر که هیچگاه از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی پیروی نکرده اند و کمترین اقدامی در این زمینه نداشته اند اصلاحات همچنان سرزنده است و هرگز نخواهد مرد.

کواکبیان در همین حال تاکید کرد: البته اصلاحاتی که ما می گوییم نه تنها هیچگاه در مقابل نظام و جایگاه رفیع و رکن رکن مقام ولایت فقیه نیست بلکه برعکس اصلاحاتی است بر پایه ارزش های دینی، اصول قانون اساسی، خط نورانی امام خمینی (ره)، منافع ملی و مطالبات مردمی؛ و همه اهداف چنین اصلاحاتی تاکید بر روش مطلوب برای اداره کشور و رفع نابسامانی هاست که در حقیقت نیاز نظام و خواست همیشگی رهبران دینی و مسئولان عالیرتبه کشور در گذشته و حال بوده است.

عضو فراکسیون اقلیت با تاکید بر این که چنین اصلاحاتی ریشه در باورهای همه اقشار مردم و خواست قطعی و مطالبه آحاد ملت دارد، تصریح کرد: همانگونه که اصلاحات محصور و محدود در شخص یا اشخاص خاص و یا در حزب و یا احزاب مشخص و یا در طبقه یا طبقات ویژه نمی باشد که اگر برخی چهره ها و احزاب به هر دلیل از گردوه خارج شوند دیگر جریان اصلاحات و گروه ها و احزاب اصلاح طلب در کار نباشد به فضل الهی و در صورت تحقق رعایت قانون در انتخابات مجلس نهم با شورو نشاط شرکت خواهیم کرد.

نماینده سمنان در پایان از مصوبات خوب و مناسب سفر سوم هیات دولت به استان سمنان تشکر و قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet