حلول ماه ربیع الاول
1389/11/03 14:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

صالحی بهترین گزینه برای تصدی وزارت خارجه است

**عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: علی اکبر صالحی بهترین گزینه برای تصدی وزارت خارجه است.

جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با ایرنا با تاکید بر این که 'علی اکبر صالحی' یکی از دیپلمات های ورزیده جمهوری اسلامی ایران بوده است گفت: وی در سالیان گذشته در عرصه های مختلف دیپلماسی به خصوص در سال های اخیر در دیپلماسی هسته ای نقش اساسی در سیاست های بین الملل جمهوری اسلامی داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که صالحی، شخصیتی قابل توجه با یک رفتار و منش ارزشی در چارچوب اهداف اسلام ناب است، گفت: وی می تواند در عرصه وزارت امور خارجه نقش سنگین و وظایف مهم را به خوبی ایفا کند.

کریمی قدوسی با یادآوری این که صالحی باید پس از رای اعتماد نگاه نویی به ساختار وزارت خارجه داشته باشد گفت: صالحی باید از کادرهای ورزیده و فارغ التحصیل جوان و با اعتقاد بیشتر استفاده کند و همان طور که در عرصه های مختلف دولت، فضا برای حضور جوانان باز شده در وزارت خارجه نیز باید به این صورت باشد.

محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری روز یکشنبه در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، علی‌اکبر صالحی را به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه معرفی کرد.

در این نامه آمده است: 'با استعانت از ذات اقدس الهی و با احترام به پیشگاه ملت بزرگ ایران و نمایندگان معزز مردم، در اجرای اصول 87 و 134 قانون اساسی، جناب آقای دکتر علی‌اکبر صالحی را به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه جهت اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می نمایم'.

علی لاریجانی در پی آن اظهار داشت بر این اساس هفته آینده این مساله در دستور کار قرار می‌گیرد و سوابق ایشان بین نمایندگان توزیع می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet