حلول ماه ربیع الاول
1389/11/03 14:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابطحی:

تبادل سوخت فقط به عنوان یک نقطه مشترک همکاری می‌تواند مطرح باشد

**نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وافقت ایران با مبادله سوخت از موضع نیاز نیست بلکه از موضع همکاری است تاکید کرد که تبادل سوخت فقط به عنوان یک نقطه مشترک همکاری می تواند مطرح باشد.

سید محمد جواد ابطحی در گفت وگو با ایرنا با بیان این که غرب باید به الزامات گفت وگو برای همکاری از جمله احترام به حقوق ملت ها و اجتناب از مسیر فشار پایبند باشد گفت: مذاکرات استانبول از این جهت نقطه عطفی شد که تا قبل این، گروه 1+5 بود که برای ایران پیش شرط می گذشت ولی هم اکنون این ایران است که پیشنهاد می دهد.

وی با یادآوری این که این مساله نشان می دهد که مواضع ایران از قدرت محکم و استدلال حقوقی محکمه پسند برخوردار است، اظهار داشت که ما مذاکره را برای مذاکره قبول نداریم.

ابطحی افزود: ما به عنوان کشور مستقل حق و حقوقی داریم که آنان باید بشناسند و باید نیت صادقانه را در عمل نشان دهند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر تبادل سوخت به عنوان نقطه مشترک مذاکرات مطرح می شود، آنان باید دست از تحریم ها و تهدید به قطعنامه بردارند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که آنان حتی ترور دانشمندان ایرانی را محکوم نکردند اظهار داشت معلوم است که موضع آنان سیاست کهنه و پوسیده هویج و چماق است.

وی گفت: آنان تصور می کنند ایران با طولانی شدن مذاکرات و تحریم ها دست از موضع به حقش برمی دارد ولی بدانند که امروز ملت ها بیدار شده اند، اتفاقات تونس، الجزایر و لبنان باید به آنان ثابت کرده باشد که سیاست های قدیمی استعمار دیگر تاثیرگذار نیست و آنان نمی توانند در برابر اقتدار یک ملت بایستند.

ابطحی تاکید کرد که آنان اگر می خواهند مذاکرات ادامه یابد، باید به رفتار معقول انسانی بازگردند تا بتوان از مذاکرات نتیجه گرفت، در غیر اینصورت با در پیش گرفتن سیاست اخم، قهر و لبخند آن ها به جایی نخواهند رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet