هدر موبایل
1389/11/03 15:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

غرب چاره‌ای جز مذاکره با ایران ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت : غرب جز مذاکره و پذیرش واقعیت هسته ای شدن جمهوری اسلامی ایران هیچ راه دیگری ندارد.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به مذاکرات استانبول اظهار داشت: این که در پایان این مذاکرات زمان جدیدی برای دور بعدی گفت وگوها مشخص نشد نشان دهنده عمق اختلافات طرفین است.

وی در پاسخ به این که آیا غرب برای دور بعدی مذاکرات پیش قدم خواهد شد؟ گفت: در دور قبل هم برای انجام مذاکرات ژنو 3 چنین اتفاقی رخ داد و غرب پیشنهاد گفت‌وگو را داد.

وی با تاکید بر این که ایران از مواضع هسته ای خود کوتاه نمی آید اظهار داشت: ما مخالف تعلیق فعالیت های صلح آمیز هسته ای هستیم زیرا موضوع تعلیق فعالیت‌ها چند سال پیش آزمایش شد و هیچ نتیجه ای برای جمهوری اسلامی ایران در بر نداشت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان این که ایران تا کنون اقدامات اعتماد ساز بسیاری را در خصوص فعالیت های هسته ای خود انجام داده است گفت: این بار نوبت غربی‌ها است که در اعتمادسازی پیشگام شوند.

وی افزود: راستی آزمایی ادعای غرب آغاز شده است و البته تا کنون آنها در این امتحان سربلند بیرون نیامده اند زیرا توقعات آنان از سایر کشورها بیش از اندازه است.

جهانگیرزاده درباره اظهارات خانم اشتون پس از این مذاکرات نیز گفت: کم تجربگی وی و این که تا کنون در مذاکرات مهمی حضور نداشته عامل اصلی این سخنان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet