خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/11/03 15:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آلیا:

ایران پیروز مذاکرات استانبول بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، ایران را پیروز مذاکرات استانبول دانست و گفت: تیم مذاکره کننده کشورمان به دلیل مقاومت در برابر زیاده خواهی های غرب و ندادن کوچکترین امتیاز ناحق به آنان پیروز میدان است.

فاطمه آلیا در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 در استانبول اظهار داشت : گزارش‌های آژانس و ابتکاری که جمهوری اسلامی ایران در برپایی تور هسته ای در ژانویه امسال برگزار شد نشان می‌دهد که انحرافی در فعالیت های ایران دیده نمی‌شود و اینها اقدامات اعتمادسازی است که تا کنون ایران انجام داده است.

وی با بیان این که طرف غربی به دنبال بهانه جویی و شکست مذاکرات است گفت: قرار نیست جمهوری اسلامی ایران اعتنایی به بهانه غربی ها مبنی بر نداشتن اعتماد در باره فعالیت های هسته ای خود داشته باشد.

نماینده مردم تهران افزود: واقعیت این است که غرب باید بپذیرد که هم در صدور قطعتنامه و هم در اعمال تحریم ها و حتی در روند مذاکره با ایران شکست خورده است و ایران با اعتقاد به راه درست خود در برابر زیاده خواهی های آنان مقاومت می‌کند و از حق خود کوتاه نمی‌آید.

وی با تاکید بر این که ایران طرفدار مذاکره و گفت وگوست اظهار داشت : مشکل اینجاست که غربی ها فراموش کرده اند که سالهاست در ایران انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده است و دوران کاپیتالاسیون پایان یافته و این طور نیست که آنان هر چه اراده کنند همان اجرا شود.

وی مواضع ایران در این دور از مذاکرات را مواضعی به حق دانست و گفت: دلیلی ندارد ایران از حقوق و مواضع خود عقب نشینی کند.

آلیا ادامه داد: قرار نبود ایران در این دور از مذاکرات بر سر حقوق هسته ای خود مذاکره ای داشته باشد زیرا مدتهاست که ایران به فناوری هسته ای دست یافته و این موضوع از نظر ایران تمام شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از اظهارات خانم اشتون پس از پایان این مذاکرات آن را ناشی از ناکامی غرب در تحمیل نظرات خود به ایران دانست و گفت: تیم مذاکره کننده ایران به دلیل مقاومت و ندادن کوچک ترین امتیاز پیروز مذاکرات استانبول است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet