شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/03 14:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس:

عدم افزایش بودجه دانشگاه‌ها سبب ایجاد دغدغه برای استاد و دانشجو می‌شود

**به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، عدم افزایش بودجه دانشگاه‌ها دانشجو و استاد را از نظر فکری متزلزل می‌کند.

اسفندیار اختیاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این‌که بودجه دانشگاه‌ها برای سال 90 نسبت به بودجه پیشنهادی دولت در سال جاری تنها 6 درصد افزایش داشته است، تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود که دانشگاه‌ها به عنوان مهم‌ترین رکن آموزش و تحقیقات کشور بدون دغدغه به کار خود ادامه دهند.

نماینده زرتشتیان در خانه ملت ادامه داد: اگر روسا، اساتید و یا دیگر فعالان دانشگاه‌ها همیشه دغدغه تامین هزینه‌ها حتی هزینه‌های جاری و معمولی را داشته باشند نمی‌توانند با آسایش به آموزش و تحقیقات بپردازند.

اختیاری هم‌چنین خاطرنشان کرد: هدف مجلس و کمیسیون آموزش هم همیشه کاهش این دغدغه‌هاست، به همین دلیل رییس کمیسیون با ارسال نامه‌ به رییس جمهور و زیر علوم درخواست کرده تا کاری کنند که در بودجه سال آینده این دغدغه‌ها به حداقل برسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در خاتمه تصریح کرد: بدون شک عدم افزایش بودجه دانشگاه‌ها که مهم‌ترین رکن آموزش، پژوهش و تحقیقات کشور هستند علاوه بر این‌که سبب ایجاد دغدغه برای اساتید و دانشجویان می‌شود تاثیرات منفی هم به دنبال دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet