هدر موبایل
1389/11/03 14:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتوزیان:

افزایش صادرات برق به کشورهای همسایه بعید به نظر می‌رسد

**رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزایش صادرات برق به کشورهای همسایه را بعید دانست و گفت: با توجه به مشکل تامین برق داخلی و بدهی چند هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به پیمانکاران به نظر می رسد که افزایش صادرات برق عملی نباشد.

حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که در تامین برق داخلی نیز با مشکل مواجه‌ایم، افزود: با توجه به کم آبی سال جاری، معلوم نیست بتوان در سال آینده برق آبی کشور جوابگوی نیاز کشور باشد و لذا بر این اساس فکر نمی‌کنم وزرات نیرو بتواند صادرات برق را افزایش دهد.

وی ادامه داد: با وجودی که برای توسعه صنعت و کشاورزی به افزایش 5 هزار مگاوات تولید برق نیاز داریم، برنامه وزارت نیرو در این زمینه نامشخص است و معلوم نیست این وزارت خانه چه طور می خواهد صادرات را افزایش دهد؟!

نماینده مردم تهران درخانه ملت در ادامه توضیح داد: از سوی دیگر با توجه به بدهی چند هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به پیمانکاران و تماس‌های مرتب آن‌ها برای طرح مشکلات‌شان با کمیسیون‌های انرژی و اجتماعی، این وزارت خانه بهتر است به جای افزایش صادرات، تمهیداتی برای پرداخت این بدهی‌ها بیندیشد.

کاتوزیان ادامه داد: مشکلات این پیمانکاران به حدی است که آن‌ها حاضر شده بودند در ازای طلب‌شان، نیروگاه یا مجموعه‌هایی از وزارت نیرو به آن‌ها واگذار شود که این وزارت خانه نپذیرفت، در حال حاضر این شرکت‌ها در حال ورشکست شدن و تعدیل نیروهای‌شان هستند، چون نمی‌توانند پاسخگوی سیستم خود بوده و حتی پول لازم برای ترخیص تجهیزات صنعتی و تاسیسات مورد نیازشان را ندارند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به نبود توانایی پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو به پیمانکاران ، بهتر است این وزارت‌خانه واقع بینانه مشکلات را حل کند.

کاتوزیان در پایان با تاکید بر اینکه از افزایش صاردات برق خوشحال می‌شویم، گفت: البته خوشحال‌تر می‌شویم که با پرداخت بدهی‌ها، پیمانکاران برق و صنعت برق، زمین نخورد و ورشکست نشوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet