شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/11/03 14:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون جوانان:

سازمان ملی جوانان می‌تواند از اعتبارات بسیار خوب وزارتخانه ورزش و جوانان استفاده کند

**عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی تشکیل وزارت ورزش را حرکت در مسیر پاسخگویی بیشتر سازمان تربیت بدنی دانست و افزود: البته این اقدام به بهبود وضعیت جوانان هم کمک می‌کند، چراکه امکانات جوانان بسیار محدود است اما با این اقدام مجلس امکانات یک وزارتخانه به جوانان اختصاص می‌یابد.

محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، تشکیل وزارت ورزش و جوانان از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: البته این بدان معنا نیست که ورزش فقط مربوط به جوانان است، وزارت ورزش تمام اقشار جامعه را تحت پوشش قرار می‌دهد چراکه همه افراد نیازمند ورزش هستند لذا این وزارتخانه می‌تواند متناسب با سنین افراد ورزش‌های خاصی تعریف کند.

به گفته نماینده مردم جهرم در خانه ملت، یکی از دلایل عمده‌ای که سبب شد مجلس به سمت تشکیل وزارت ورزش برود، این بود که مسئولان ورزش خیلی جوابگو به مجلس نیستند، بنابراین از آنجا که مجلس در مسیر پاسخگو کردن بیشتر سازمان‌ها حرکت می‌کند چنین تصمیم را اتخاذ کرد تا بتواند اعمال نظارت بیشتری داشته باشد.

وی درباره اظهارات برخی نمایندگان در خصوص مغایرت تشکیل وزارت ورزش و جوانان با برنامه چهارم، برنامه پنجم و اصل 44 گفت: برای تحقق اهداف برنامه‌های چهارم و پنجم می‌توان وزارتخانه‌های دیگری که کارهای موازی انجام می‌دهند را با یکدیگر ادغام کرد. تشکیل وزارت ورزش و جوانان به این معنا نیست که حتما فقط به سمت افزایش وزارتخانه‌ها خواهیم رفت چراکه قاعدتا براساس برنامه چهارم و پنجم باید تعداد وزارتخانه‌ها را کاهش دهیم.

عضو فراکسیون جوانان مجلس هم‌چنین خاطرنشان کرد: بنابراین مجلس می‌تواند وزارتخانه‌هایی تشکیل دهد و وزارتخانه‌هایی را در یکدیگر ادغام کند، این در حالیست که تشکیل وزارت ورزش و جوانان از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان سبب تحقق اصل 44 یعنی کوچک سازی دولت می‌شود، چراکه دو سازمان گسترده با این کار با یکدیگر ادغام شدند.

عضو کمیسیون بهداشت با تاکید بر این‌که تشکیل وزارتخانه برای ورزش کشور بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: بعضی اوقات بحث ورزش سیاسی شده و نمود سیاسی در خارج از کشور پیدا می‌کند، به همین دلیل برای اهمیت بیشتر مقوله ورزش و این‌که مجلس بتواند نظارت و حضور بیشتری در این حوزه داشته باشد سازمان تربیت بدنی تبدیل به وزارت ورزش شد.

وی افزود: از آنجاکه سازمان ملی جوانان هم یک سازمان غول پیکر بود آن را زیرمجموعه این وزارتخانه قرار دادیم، با تحقق این امر سازمان ملی جوانان می‌تواند در حوزه وزارت وزرش قرار گیرد و همان خدمتی که در گذشته ارایه می‌کرد به نحو مطلوب‌تری در اختیار جوانان قرار دهد، این دو مقوله هیچ تضادی با یکدیگر نخواهد داشت.

به گفته رضایی، تشکیل وزارت ورزش و جوانان پیامدهای صد در صد مثبتی خواهد داشت و به بهبود و ارتقای کیفیت خدمات و افزایش اعتبارات این بخش‌ها کمک می‌کند، ضمن این‌که سازمان ملی جوانان می‌تواند از اعتبارات و امکانات بسیار خوب حوزه ورزش استفاده کند.

عضو فراکسیون جوانان در خاتمه خاطرنشان کرد: در گذشته تصمیم مجلس فقط تشکیل وزارت ورزش بود اما هم‌اکنون امکانات وزارت ورزش می‌تواند در راستای کمک به جوانان قرار گیرد، به تعبیر بهتر با تشکیل این وزارتخانه می‌توانیم از امکانات و اعتبارات ورزشی در راستای کمک به وضعیت جوانان استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet