هدر موبایل
1389/11/03 15:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده قصرشیرین:

امیدواریم درسفر سوم هیات دولت اعتبار مناسب برای منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین لحاظ شود

**نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد در سفر سوم رییس جمهور و هیات دولت به استان کرمانشاه زمینه‌های عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین فراهم شود.

فرهاد تجری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تصویب منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین یکی از دستاوردهای ارزشمد دولت برای استان و خصوصا شهرستانهای حوزه انتخابیه‌ام است، اظهار داشت: هر چند در ابتدا خواست ما منطقه آزاد تجاری بود، اما بلحاظ برخی موانع قانونی میسر نشد و امیدواریم این منطقه ویژه اقتصادی مقدمه‌ای برای ایجاد منطقه آزاد تجاری در بلند مدت باشد.

وی با اشاره به برخی قابلیت‌های منطقه نظیر مرزی بودن، شرایط اقلیمی مناسب و فرهنگ تجاری مردم منطقه، شهرستان قصرشیرین را نقطه مناسبی برای ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرد و گفت: مطمئنا با ایجاد این منطقه شاهد توسعه کل استان خواهیم بود.

تجری با بیان اینکه ساز و کارهای قانونی لازم برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین فراهم است، گفت: از دولت انتظار داریم در سفر سوم استانی خود به کرمانشاه زمینه تسریع در عملیاتی شدن این منطقه را فراهم آورد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، با بیان اینکه در حال حاضر اعتبار مورد نیاز برای ایجاد این منطقه مشخص نیست، گفت: باید ابتدا یک طرح مطالعاتی خوب برای این منطقه انجام شود تا از فضاهای موجود در بخشهای صنعتی، کشاورزی و خدماتی به بهترین شکل استفاده شود.

تجری افزود: انتظار ما این است در ابتدای کار، دولت اعتبار مناسبی برای این منطقه لحاظ کند تا در مراحل بعد بتوانیم با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به کار سرعت بیشتری بدهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet