شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/11/03 16:01:00
سرویس کمیسیون ها
عضو هیئت تحقیق و تفحص از مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

دنبال کمک به مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم

**عضو هیئت تحقیق و تفحص از مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به نشست این هیئت در هفته جاری، هدف از تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را شناسایی نقاط ضعف در مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: در این تحقیق و تفحص دنبال کمک به مبارزه با قاچاق هستیم.

"فخرالدین حیدری" عضو هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به نشست این هیئت در هفته جاری، گفت: تاکنون چند نشست با مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص این موضوع داشته‌ایم و خوشبختانه هیئت تحقیق در این خصوص به نتایج خوبی نیز رسیده است.

نماینده مردم سقز و بانه با تاکید بر اینکه هدف این هیئت در تحقیق و تفحص، کمک به بهبود وضعیت مبارزه با قاچاق در کشور است، گفت: باید توجه داشت که در مبارزه با قاچاق کالا تنها ستاد مسئول نیست و سازمانهایی مانند گمرک، تعزیرات و نیروی انتظامی نیز دخیل هستند، از همین رو هیئت تحقیق و تفحص در تلاش است تا با شناسایی نقاط ضعف مبارزه با قاچاق به تعریف مفاهیم درست در این حوزه برسد.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس همچنین افزود: در مبارزه با قاچاق باید مفاهیم و معیارهای مبارزه با قاچاق در حوزه‌های مختلف مورد تبیین قرار گرفته و روش‌های مشخصی در برخورد با هرکدام انتخاب شود، چراکه بعنوان مثال در مبارزه با قاچاق باید معیارهای مبارزه با قاچاق اسلحه و مواد مخدر با قاچاق برنج و پارچه تفاوت داشته باشد و برای هر حوزه به روشنی مسئولیت‌ها و محدودیت‌ها مشخص شود.

نشست اعضای هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز یکشنبه این هفته در محل کمیسیون اقتصاد با حضور نمایندگان عضو این هیئت تشکیل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet