خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/05/17 10:44:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: رابطه مجلس هفتم با خبرنگاران بسیار دوستانه و منطقی است

حداد عادل گفت: مجلس هفتم با خبرنگاران رابطه‌ای بسیار دوستانه و منطقی داشته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به سالروز شهات امام هفتم اظهار داشت: حضرت امام موسی کاظم (ع) با زندان‌های طولانی و شهادت در پایان سالیان دراز اسارت مظهر مبارزه برای ایجاد حکومت اسلامی و مبارزه با ظلم و ایستادگی بر سر ایمان و حق و عدل است، ما شهادت آن امام را تسلیت می‌گوییم و برای مسلمانان و ملت ایرات توفیق پیروی از آن امام بزرگوار را آرزو می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز خبرنگار تصریح کرد: در یک جامعه آزاد و آگاه و جامعه‌ای که به آزادی و آگاهی احترام می‌گذارد نقش خبرنگار نقشی مهم و انکار ناپذیر است.

حدادعادل با تبریک این روز به همه خبرنگاران کشور و خصوصا خبرنگاران پارلمانی گفت: مجلس کانون خبرهای مربوط به قانونگذاری و سیاست است و خوشبختانه مجلس هفتم رابطه‌ای بسیار دوستانه و منطقی با خبرنگاران داشته است.

رئیس مجلس با ستایش از نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی در همه عرصه ها، یادآور شد: ما فراموش نمی‌کنیم در سال‌های جنگ تحمیلی خبرنگارانی بودند که دوشادوش رزمندگان در هنگامه‌های خوف و خطر، خبر تهیه می‌کردند و رشادت‌های رزمندگان را به اطلاع ملت ایران می‌رساندند و خود در کنار سایر رزمندگان به شهادت می‌رسیدند.

وی افزود: امروز هم هر جا خوف و خطری هست، خبرنگاران به اقتضاء شغلشان حضور دارند و یکی از عوامل موثر در مدیریت افکار عمومی علیه ظلم و ستم تلاش خبرنگاران است و ما همه این تلاش‌ها را ارج می‌نهیم.

حدادعادل تاکید کرد: سهم خبرنگاران در بیان حقیقت از طریق آزادی سهم مهمی است و توصیه می‌کنیم که آزادی را عزیز بدارند از آن جهت که معبری برای کشف حقیقت و بیان حقیقت است و زنهار که از آزادی برای پوشاندن حقیقت استفاده شود که این در واقع به جا نیاوردن حق این شغل مهم است. ما رعایت قانون را برای حفظ حریم آزادی در همه عرصه‌های رسانه‌ای و خبری ضروری می‌دانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet