هدر اصلی
1389/11/03 20:07:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار شد

توجه به معضل اشتغال در لایحه بودجه 90

** نماینده مردم صومعه‌سرا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های این شهرستان گفت: باتوجه به سفر رئیس‌جمهور به استان گیلان پیگیر پروژه‌ها و طرح‌ها هستیم و بنا داریم تا یکسری از پروژه‌های فرهنگی، طرح تبدیل دانشکده منابع طبیعی به دانشگاه و تهیه امکانات و نیز احداث مدارس، سالن‌های ورزشی و همچنین بخش شدن ضیابر و طاهرگوراب را در این سفر پیگیری کنیم.

"سیدکاظم دلخوش اباتری" در گفت و گو با گلچین افزود: بحث تجهیز منابع کشاورزی، پمپاژ آب، برق‌دار کردن روستاها، بهسازی چاه‌های آب، طرح احیای تالاب صومعه‌سرا و بندرانزلی از دیگر پروژه‌های در حال پیگیری است.

دلخوش تصریح کرد: کمک به مساجد، تأمین اعتبار مصلای نماز جمعه و همچنین گازرسانی به روستاها از جمله طرح‌های در دست اقدام است.

نماینده مردم صومعه‌سرا اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته تاکنون 75درصد روستاها گازرسانی شده است و قریب به 80درصد جاده‌های آنها آسفالت گردیده است ضمن اینکه بحث سالن‌های ورزشی در صومه‌سرا به نقطه مطلوبی رسیده و تاکنون 20 سالن ورزشی در دست احداث  یا اینکه احداث گردیده است.

به گفته دلخوش در بحث مدرسه‌سازی تاکنون 39 مدرسه ساخته شده و بحث تعویض تیرهای برق و ترانس روشنایی صومعه‌سرا تقریباً 80درصد انجام شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در‌خصوص تأخیر در ارائه بودجه 90 گفت: به نظر می‌رسد این لایحه تا 15 بهمن به مجلس می‌رسد و این تأخیر بحث رسیدگی نمایندگان به این لایحه را سخت می‌کند چراکه زمان کمتری برای این کار دارند.

دلخوش خاطرنشان کرد: باتوجه به اجرایی شدن قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مهمترین محوری که متولیان باید در بودجه 90 آن را لحاظ کنند بحث اشتغال و همچنین تأمین سوخت در بخش‌های مختلف خصوصاً کشاورزی، صنعت، صیادی و...است.

وی افزود: دولت با اجرای این قانون باید به بافت‌های فرسوده صنعت توجه کند و این از جمله نکات مهم است، ضمن اینکه بحث حمل‌ونقل عمومی و وضعیت آسایش مردم و کاهش فشار به رانندگان از دیگر مباحث مطرح در این بودجه باید باشد.

به گفته دلخوش اباتری تأمین حمل‌ونقل عمومی و توسعه و گسترش آن در کنار حمایت‌های لازم از بخش‌های مختلف اقتصاد از جمله مسائلی است که باید مورد توجه متولیان امر در طراحی لایحه بودجه مدنظر باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet