حلول ماه ربیع الاول
1389/11/04 09:37:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

رفتار دوگانه آمریکا در تحولات منطقه پررنگ‌تر شده است

**سید حسین نقوی حسینی گفت:خیزش عمومی مردم در منطقه برای حضور اراده خود و تغییر در ساختار سیاسی کشورها،رفتار دوگانه آمریکا در مقابل تحولات منطقه را پر رنگ‌تر کرده است.

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت و گو با خانه ملت در رابطه با رفتار آمریکا در تحولات اخیر در منطقه گفت: امروز و در منطقه ، از سوی آحاد مردم شاهد یک خیزش عمومی در قالب مطالبات دینی و فرهنگی خودشان، همراه با شکل گیری تحولات در ساختار سیاسی اجتماعی کشورهایی که هنوز نتوانستند آن ساختار مشارکت مردمی را در خود طراحی کنند، هستیم. 

نماینده مردم ورامین افزود: از سوی دیگر حکومت ها و دولتهایی که به نفع مشارکت مردم با تحولات ساختاری مقابله می کنند، مورد حمایت آمریکا هستند و آمریکایی ها از آنان حمایت کرده و برای بقای آنان تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: در عین حال وقتی که اراده ملت مبنی بر تحول در این ساختار و حضور و مشارکت آنها در تعیین سرنوشت خود، به منصه ظهور می رسد، آمریکایی ها در مقابل یک پارادوکس قرار می گیرند که آیا از دیکتاتور خود دفاع کنند و یا از خواسته مردمی که مورد نظر ادعاهای دموکراسی خواهانه آنان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این باره به تحولات تونس اشاره کرد و ادامه داد: اتفاقی که در تونس افتاد مبتنی بر اراده ملت بود و (بن علی) رییس جمهور تونس کسی بود که دست نشانده  و مورد حمایت  آمریکا بود . 

وی در تحلیل رفتار آمریکا در چنین وضعیتی اظهار داشت: بنابراین آمریکایی ها در اینجا در یک پارادوکس قرار می گیرند و رفتار به ظاهر مثبتشان مضحک می شود؛ یعنی مجبور می شوند علیه آن دیکتاتوری که قبلا آنرا حمایت می کردند و دست نشانده خودشان بود صحبت کرده، و از خواسته مردمی که بر خلاف منافع و نظر آنهاست به ظاهر دفاع کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی خاطرنشان ساخت: امروز و به ویژه در منطقه خاورمیانه و در بین آحاد مردم خیزش عمومی برای حضور اراده شان در تصمیم گیری ها وجود دارد که خواستار تغییرات در ساختارهای سیاسی هستند و این امر پارادوکس رفتاری آمریکا در تحولات منطقه را از گذشته تا کنون پررنگ تر کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet