هدر موبایل
1387/05/14 15:33:00
سرویس کمیسیون ها

تصویب کلیات سه لایحه و تغییر عنوان دو لایحه دیگر در کمیسیون قضایی و حقوقی

کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه این کمیسیون کلیات سه لایحه را به تصویب رساند و عنوان دو لایحه دیگر را تغییر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "امین حسین رحیمی" گفت: کلیات لایحه "قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز" در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصویب شد.

وی افزود: همچنین کلیات لوایح "نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه" و "نحوه اجرای محکومیت های مالی و لایحه رسیدگی به جرائم اطفال و نوجوانان" به تصویب اعضاء رسید.

رحیمی در ادامه اظهار داشت: در این جلسه همچنین کمیسیون قضایی عنوان لایحه "جرم زدایی از قانون مواد مخدر و درمان مبتلایان به سوء مصرف مواد مخدر" را به لایحه "الزام دولت به درمان مبتلایان به مصرف مواد مخدر"تغییر داد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی گفت: نام لایحه "تمدید قانون فعال نمودن هیات منصفه مطبوعات برای جلوگیری از تعطیلی اصل 168 قانون اساسی" نیز به لایحه "تعیین تکلیف هیات منصفه مطبوعات" تغییر داده شد.

وی افزود: کمیسیون همچنین قانون مربوط به سال 1382 در این خصوص را لغو کرده و قانون مربوط به هیات منصفه سال 1379 را لازم الاجرا دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet