هدر موبایل
1389/11/04 09:46:00
سرویس صحن
با رای مجلس صورت می‌گیرد؛

اختصاص 5 درصد از حقوق دولتی معادن به صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی

**نمایندگان در ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون معادن با اختصاص ۵ درصد از کل حقوق دولتی معادن به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه، بررسی لایحه اصلاح قانون معادن را ادامه دادند.

نمایندگان با تصویب ماده 25 این لایحه که به اصلاح ماده 31 قانون سابق اختصاص دارد، با الحاق یک تبصره به این ماده موافقت کردند که براساس آن دولت مکلف می شود همه ساله حداکثر 5 درصد از کل حقوق دولتی معادن را در اختیار صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی قرار دهد.

طبق این ماده 25 که با 121 رای موافق، 19 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید ، دولت مکلف است به پیشنهاد وزارت صنایع و معادن همه ساله پنج درصد از کل حقوق دولتی دریافتی موضوع ماده 14 این قانون و تبصره های ذیل آن را جهت حمایت از فعالیت های صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در اختیار صندوق مذکور قرار دهد.

نمایندگان همچنین با 122 رای موافق، 3 رای مخالف و 6 رای ممتنع ماده 26 این لایحه را نیز که به حذف ماده 32 قانون سابق معادن مربوط می شد مصوب کردند و براساس تصمیم آنان به دلیل مغایرت ماده 32 قانون سابق معادن با اصل 44 این ماده به کل از قانون معادن حذف شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet